حوزه معاونت فرهنگي واحد اصفهان برگزار كرد: كارگاه آموزشي حجاب و عفاف و راهكارهاي گسترش آن در جامعه و دانشگاه
روابط عمومي و اطلاع رساني: كارگاه آموزشي حجاب و عفاف توسط حوزه معاونت فرهنگي و اجتماعي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) برگزار شد.

روابط عمومي و اطلاع رساني: كارگاه آموزشي حجاب و عفاف توسط حوزه معاونت فرهنگي و اجتماعي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) برگزار شد.

دبير ستاد احياي امر به معروف و نهي از منكر دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) با اعلام اين خبر افزود: «حجاب» از ارزنده‌ترين نمودهاي فرهنگي، اجتماعي در تمدن ايراني اسلامي مي‌باشد كه پيشينه آن به قبل از ورود اسلام مي‌رسد، اما در فرهنگ اسلامي به اوج تعالي و منتهاي ارزش و اعتبار خود مي‌رسد. حجاب و عفاف؛ پديدة‌ مذهبي ارزشي مهمي در تعاليم اسلامي مي‌باشد و توجه به زمينه‌هاي فرهنگي اجتماعي به عنوان بستر آن بسيار شايسته و لازم مي‌نمايد و اشاعه و تعميق آن نيازمند آموزش‌هاي بنيادين و مداوم در خانواده، مدرسه، دانشگاه و اجتماع است.

محسن شريعتي اظهار كرد: در كنار شرايط مساعد اجتماعي، براي ارزش تلقي كردن و الگوپذيري اين فرهنگ، نيازمند دروني سازي و نهادينه شدن آن در وجود افراد مي‌باشد. بدون شك رسيدن به اين هدف، نيازمند مشاركت و توجه جدي همة نهادها و دستگاه‌ها به صورت مستمر و هدفمند مي‌باشد.

دبير ستاد احياي امر به معروف و نهي از منكر دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) عنوان كرد: تدوين برنامه جامع فرهنگ عفاف و حجاب با توجه به ضرورت الگوسازي و به روز كردن الگوها، با در نظر گرفتن تنوع فرهنگي موجود در كشور در محيط‌هاي دانشگاهي از ضروريات اجراي اين دوره هاي آموزشي مي باشد.

شريعتي افزود: دراين راستا حوزه معاونت فرهنگي و اجتماعي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) درصدد برگزاري دوره آموزشي ضمن خدمت ويژه كارمندان دانشگاه با عنوان حجاب و عفاف و راهكارهاي گسترش آن در جامعه ودانشگاه بوده است و اين كارگاه نيز توسط حجت الاسلام رياحي معاون فرهنگي اسبق ستاد احياي استان و رئيس كنوني سازمان تبليغات اسلامي شهرستان لنجان برگزاري شد .
 
 
تاریخ:
1394/05/18
تعداد بازدید:
164
منبع:
Powered by DorsaPortal