21 تيرماه روز ملي عفاف وحجاب گرامي باد
بدون ترديد پوشش اسلامي براي زنان، از ضروريات دين مقدس اسلام است، چنان كه آيات متعددي از قرآن بر اين مطلب دلالت دارند.1 از طرفي مسأله حجاب يكي از جنجالي‏ترين مسائل دنياي ديروز و امروز است، به ويژه مدعيان طرفداري حقوق بشر، ....

 

21 تيرماه روز ملي عفاف وحجاب گرامي باد

بدون ترديد پوشش اسلامي براي زنان، از ضروريات دين مقدس اسلام است، چنان كه آيات متعددي از قرآن بر اين مطلب دلالت دارند.1 از طرفي مسأله حجاب يكي از جنجالي‏ترين مسائل دنياي ديروز و امروز است، به ويژه مدعيان طرفداري حقوق بشر، .... كه با عنوان كردن «تساوي حقوق زن و مرد»، و غربزدگان پوشش را براي زن دست و پاگير دانسته، و آن را برخلاف آزادي قلمداد و به عنوان حمايت از حقوق زن، مطرح مي‏نمايند، اين مسأله را بسيار حسّاس نموده است، در صورتي كه پوشش اسلامي را بايد در مجموع ابعادش مورد تجزيه و تحليل قرار داد، كه با توجّه به مجموع، به نفع زن و جامعه است، و نه تنها دست و پا گير نيست و تضادي با آزادي ندارد، بلكه زنان در عين حفظ پوشش اسلامي، مي‏توانند برترين فعاليّت‏هاي اجتماعي را داشته باشند، و در چارچوب آزادي‏هاي صحيح و مقبول، از حق آزادي خود بهره‏مند گردند، زيرا حجاب در اسلام به معناي پرده نشيني نيست، بلكه به معناي پوششي معقول براي جلوگيري از فساد، و حفظ كرامت زن است، و ما امروز در جمهوري اسلامي ايران مي‏بينيم كه زنان در همه صحنه‏ها و عرصه‏ها، از مجلس قانون‏گذاري گرفته تا آموزش و پرورش و بيمارستان‏ها و ادارات، مي‏توانند در چهارچوب حفظ پوشش اسلامي، به كار و تلاش بپردازند، بي آن‏كه حجاب اسلامي براي تلاش‏هاي آنان، مشكلي ايجاد كند، و حقّ آزادي صحيح آنها را تضييع نمايد.

شهيد مطهري در مورد واژه «حجاب با تأكيد بر مفهوم پوشش بيان مي كنند : «كلمه ي حجاب هم به معني پوشيدن است و هم به معني پرده و حاجب . بيشتر استعمالش به معني پرده است . اين كلمه از آن جهت مفهوم پوشش مي دهد كه پرده وسيله ي پوشش است ، و شايد بتوان گفت كه به حسب اصل لغت هر پوششي حجاب نيست ، آن پوششي حجاب ناميده مي شود كه از طريق پشت پرده واقع شدن صورت گيرد . در قرآن كريم در داستان سليمان ، غروب خورشيد را اين طور توصيف مي كند : «حَتّي تَورات بالحجاب»3 ، (سوره ص :آيه 32 ) «تا آن وقتي كه خورشيد در پشت پرده مخفي شد .» ، پرده ي حاجز ميان قلب و شكم را «حجاب» گويند .)

زنان مومن و انقلابي جامعه با گام گذاشتن در مسير آرمانهاي امام خميني(ره) و انديشه هاي مقام معظم رهبري از باورها و ارزش هاي اسلامي دفاع كرده و باحفظ حجاب در مسير رشد و اعتلاي انقلاب اسلامي گام بر مي دارند.

معاونت فرهنگي واجتماعي/ ستاد اقامه نماز ، كانون شهروند مسئول دانشگاه ازاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان)

 

تاریخ:
1394/04/20
تعداد بازدید:
105
منبع:
Powered by DorsaPortal