در مراسم افتتاحيه اجلاس آسايهل 2015 : استاندار اصفهان: دانشگاه آزاد اسلامي از بزرگترين و معتبرترين دانشگاه هاي استان است
استاندار اصفهان با بيان اينكه شهر اصفهان به عنوان پايتخت تمدن و فرهنگ ايران اسلامي نامگذاري شده است، گفت: اصفهان از سال آينده به عنوان پايتخت گردشگري جهان اسلام شناخته خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري آنا، رسول زرگرپور صبح امروز شنبه دوم خرداد در مراسم افتتاح كنفرانس بين المللي موسسات آموزش عالي غرب آسيا(آسايهل 2015) در سالن اميركبير دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) علاوه بر خوش‌آمد‌گويي خطاب به ميهمانان خارجي اجلاس به معرفي شهر اصفهان پرداخت و آن را شهر علم، دانش، فن و تكنولوژي و ... دانست.

وي گفت: اصفهان شهري است كه ماركوپولو 400 سال قبل آن را نصف جهان ناميد و بسياري از بازديدكنندگان مي گويند، اصفهان همه جهان است. اين شهر داراي 20 هزار اثر ميراثي و طبيعي است؛ بيش از 1700 اثر ملي در آن ثبت شده و 5 اثر بين المللي جهان در آن وجود دارد.

زرگرپور ادامه داد: مدير يونسكو اخيرا اصفهان را گوهر و صدف گرانقدر تمدن دنيا ناميد و گفت كه شما(ايراني ها) ميراث دنيا را حفظ مي كنيد. امروز اصفهان نه تنها مفتخر به آثار باستاني دنياست بلكه صنعتي ترين استان ايران است و 15 درصد توليد ناخالص صنعت كشور را دارا است.

استاندار اصفهان با بيان اينكه 70 درصد فولاد كشور و 50 درصد توليد سنگ و مصالح ساختاني و 60 درصد مصنوعات طلا در اين استان به دست مي آيد، اظهار كرد: استان اصفهان از بعد علمي دومين دانشگاه كشور است. استان اصفهان 5 دانشگاه با رنكينگ بين المللي و 160 واحد آموزش عالي استاني دارد و 330 هراز دانشجو در آن تحصيل مي كنند.

وي دانشگاه آزاد اسلامي را از بزرگترين و معتربرترين دانشگاه هاي استان دانست و خطاب به حاضران و ميهمانان اجلاس آسايهل گفت: به شهر اصفهان خوش آمديد و اميدوارم چند روزي را كه در اصفهان هستيد، خوش و شاد باشيد و از اين كنفرانس به خوبي بهره‌برداري كنيد. از طرف مردم با فرهنگ اصفهان نيز به شما خيرمقدم مي گويم.

تاریخ:
1394/03/04
تعداد بازدید:
291
منبع:
Powered by DorsaPortal