دبير همايش ملي فرهنگ، هنر و انديشه: توانمند كردن مديران نشريات دانشجويي مهترين راهبرد همايش كانون‌هاي فرهنگي
روابط عمومي و اطلاع رساني: دبير همايش ملي فرهنگ، هنر و انديشه گفت: مهمترين سياست راهبردي همايش بر آموزشي بودن و توانمند كردن كارشناسان و مديران نشريات دانشجويي و كانون هاي فرهنگي و انجمن هاي علمي بوده است.

 

دبير همايش ملي فرهنگ، هنر و انديشه:

توانمند كردن مديران نشريات دانشجويي مهترين راهبرد همايش كانون‌هاي فرهنگي

 

روابط عمومي و اطلاع رساني: دبير همايش ملي فرهنگ، هنر و انديشه گفت: مهمترين سياست راهبردي همايش بر آموزشي بودن و توانمند كردن كارشناسان و مديران نشريات دانشجويي و كانون هاي فرهنگي و انجمن هاي علمي بوده است.

 رضا اسماعيلي كه در آئين افتتاحيه همايش ملي كانونهاي فرهنگي، نشريات دانشگاهي و انجمن هاي علمي واحدهاي دانشگاهي سراسر كشور سخن مي گفت اظهار كرد: اصفهان با بيش از هزاران سال از تاريخ زنده انديشه و تلاش بنا بر ساختار جغرافيايي و انساني خاص خود در دوره‌هاي مختلف تاريخي نقش كليدي در همه رخدادهاي سياسي و اجتماعي ايران و حتي جهان اسلامي داشته است.

وي افزود: به جرات مي‌توان گفت بخش قابل توجه آفرينش فكر و ايده‌هاي سياسي و اجتماعي در بيشتر دوره‌ها حاصل دستاوردهاي انديشمندان اين خطه بوده است.

دبير همايش ملي فرهنگ، هنر و انديشه تصريح كرد: صرف نظر از نقش بي‌بديل اصفهان طي دوره‌هاي تاريخي،در دوران معاصر از دوران قاجار تا پيروزي اسلامي و صحنه‌هاي دفاع مقدس نقش تعيين كننده مردم اصفهان حقيقتي انكار ناپذير بوده است.

وي با اشاره به گردهمايي سراسري كانون هاي فرهنگي،نشريات دانشجويي و انجمن‌هاي علمي گفت: اين همايش بر اساس اصول برنامه‌محوري حوزه فرهنگي و اجتماعي دانشگاه در بهمن ماه سال گذشته در دستور كار قرار گرفت.

اسماعيلي گفت:براي برگزاري همايش سه ساختار تعريف شد كه ساختار ستاد شوراي سياست گذاري در سطح معاونت اجتماعي و فرهنگي سازمان به همراه رئيس و دبيرخانه همايش شكل گرفت.

وي تاكيد كرد: برگزاري همايش با رويكرد دانشجو محوري با ساختار گروه‌هاي دانشجويي فعال در كانون فرهنگي و اجتماعي، نشريات دانشجويي و انجمن علمي بود كه در مدت برگزاري سومين ساختار با تشكيل كارگاهي در سطح مديران و كارشناسان دانشگاه با همكاري ستاد هماهنگي استان و مديريت كل فرهنگي و اجتماعي استان تشكيل شد.

معاون اجتماعي و فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) تصريح كرد: نهالي كه به دست متوليان تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي و نيز تدبير مديران بلند انديش رشد و اعتلا يافت اكنون با پشتيباني مردم علم طلب و ترقي‌خواه ايران اسلامي آبياري شد.

وي ادامه داد: نماد هم‌انديشي، همدلي و همزباني هماهنگي و مشاركت جمعي دانشجويان و مديران استاني و مسئولان ستادي، همايشي است كه توفيق حضور اساتيد را دارد.

اسماعيلي اضافه كرد: اين گردهمايي از جنس هنر و انديشه است كه تحقق سياست راهبري گسترش آموزش فرهنگي و ارتقاء كمي و كيفي بخشي به فعاليت فرهنگي و جمعي دانشجويان را محور قرار داده است.

وي با بيان اينكه انتخاب گزينه دانشگاه آزاد اسلامي براي برگزاري همايش نه به دليل استقرار واحد دانشگاهي در اصفهان بلكه به دليل تجارب انديشه‌هاي اندوخته شده دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) است، افزود: مهمترين سياست راهبردي اين همايش بر آموزشي بودن و توانمند كردن كارشناسان و مديران نشريات دانشجويي و كانون هاي فرهنگي و انجمن هاي علمي بوده است.

وي در ادامه از فعاليت‌هاي دبير خانه علمي همايش را آماده‌سازي و تدوين مجموعه مقالات ويژه همايش دانست و در پايان گفت: سه كتاب با عنوان فرهنگ،هنر و انديشه به شركت‌كنندگان عرضه مي‌شود.

 

 

تاریخ:
1394/02/21
تعداد بازدید:
128
منبع:
Powered by DorsaPortal