طه هاشمي: برنامه هاي فرهنگي بايد متناسب با نيازها و سليقه­هاي متفاوت باشد
روابط عمومي و اطلاع رساني: طه هاشمي، معاون فرهنگي و اجتماعي دانشگاه آزاد اسلامي گفت: برنامه هاي فرهنگي بايد متناسب با نيازها و سليقه­هاي متفاوت باشد و مخاطبين تمامي برنامه هاي فرهنگي دانشجويان، اساتيد و كاركنان دانشگاه هستند.

 

طه هاشمي:

برنامه هاي فرهنگي بايد متناسب با نيازها و سليقه­هاي متفاوت باشد

 

روابط عمومي و اطلاع رساني: طه هاشمي، معاون فرهنگي و اجتماعي دانشگاه آزاد اسلامي گفت: برنامه هاي فرهنگي بايد متناسب با نيازها و سليقه­هاي متفاوت باشد و مخاطبين تمامي برنامه هاي فرهنگي دانشجويان، اساتيد و كاركنان دانشگاه هستند.

طه هاشمي كه در دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) و در آئين افتتاحيه همايش ملي كانونهاي فرهنگي، نشريات دانشگاهي و انجمن هاي علمي واحدهاي دانشگاهي سراسر كشور سخن مي گفت، افزود: در نظر گرفتن برنامه هاي دانشجو محور و برنامه هايي كه استفاده از دانشجويان در برنامه هايي كه اصل خود دانشجو باشد از مهمترين اهداف معاونت فرهنگي و اجتماعي دانشگاه مي­باشد.

معاون فرهنگي و اجتماعي دانشگاه آزاد اسلامي اظهرا كرد: در برنامه هاي فرهنگي، فعاليت هاي سياسي، اجتماعي و فرهنگي بايد لحاظ شود و از همه مهم تر اينكه تمامي انسان ها با توجه به متفاوت بودن آن­ها و لحاظ شدن حقوق يكسان براي آن­ها، بايد به رسميت شناخته شوند.

طه هاشمي با تأكيد بر نقش شادي و غم در شخصيت انسان افزود: همه افراد جامعه اعم از اكثريت و اقليت جامعه را بايد در نظر گرفت و شرايط را براي همه افراد جامعه فراهم نمود.

وي با اشاره به رويكرد جديد فرهنگي و تغيير آن نسبت به گذشته، در پاسخ به سخنراني نمايندگان دانشجويي افزود: كار فرهنگي ملزم به زمان كافي براي تحقق اهداف مي باشد و اين همايش اولين همايش ملي در سطح كشور است و با توجه به اينكه در گذشته گستردگي كانون هاي فرهنگي و هنري بسيار محدود بوده است، نقش اين كانون ها و نشريات دانشجويي و انجمن هاي علمي مي تواند بسيار حائز اهميت باشد.

معاون فرهنگي و اجتماعي دانشگاه آزاد اسلامي با بيان اينكه كانون هاي فرهنگي و هنري شامل هيئت هاي علمي، اساتيد و كاركنان نيز مي باشد افزود: بايد به همه تشكل ها ميدان داد تا حضور گسترده داشته باشند و دانشگاه دانشجو محور است و بايد دانشجو در برنامه و اجراي برنامه ها حضور داشته باشد و دانشجوي امروز ما با گذشته متفاوت است چون نياز هاي متفاوتي دارد.

طه هاشمي گفت: هدف از تشكيل كانون هاي دانشجويي، توليد علم و باروري فرهنگي و عرصه مناسب با فعاليت هاي دانشجويي فرهنگي و اجتماعي، با توجه به حوزه راهبردي است كه تشكيل شده است و بايد در برنامه هاي فرهنگي، فعاليت هاي سياسي و اجتماعي نيز لحاظ شود.

وي افزود: دانشجويان حق دارند از پولي كه براي شهريه مي دهند بايد شرعاً و عرفاً در جاي مناسب خود خرج كنند بدين صورت كه پول اصلاح طلب براي اصلاح طلب و پول اصولگرا براي اصولگرا، انسانيت افراد بايد به رسميت شناخته شود به گونه­اي كه ممكن است يك نفر در يك خانواده نماز شب بخواند و يك نفر ديگر كمتر به فرائض ديني اهميت ­دهد و ممكن است حتي اخلاق دو برادر با يكديگر فرق كند لذا بايد بصورت يكسان با اين افراد برخورد شود و امكانات بايستي يكسان توزيع شود.

وي همچنين بيان كرد: طرح هاي جديدي در راه است و در دست بررسي مي­باشد، و امتياز دهي به طرح ها بگونه اي خواهد بود كه هركدام كه تأثير بيشتري بر دانشجو داشته باشد امتياز بيشتري مي­گيرند و بالعكس. ما انتظار كار حرفه اي از دانشجويان نداريم و مسئولين بايد سعه صدر داشته باشند و بايد مديريت كانون هاي دانشجويي به دست خود دانشجوها باشد.

 

تاریخ:
1394/02/20
تعداد بازدید:
130
منبع:
Powered by DorsaPortal