با حضور گسترده متخصصين برگزار شد: سومين كنفرانس ملي ايده هاي نو در مهندسي برق در واحد اصفهان(خوراسگان)
روابط عمومي و اطلاع رساني؛ سومين كنفرانس ملي ايده هاي نو در مهندسي برق با حضور متخصصين و استادان برجسته اين رشته در دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) برگزار شد.

 

با حضور گسترده متخصصين برگزار شد:

سومين كنفرانس ملي ايده هاي نو در مهندسي برق در واحد اصفهان(خوراسگان)

روابط عمومي و اطلاع رساني؛ سومين كنفرانس ملي ايده هاي نو در مهندسي برق با حضور متخصصين و استادان برجسته اين رشته در دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) برگزار شد.

احمدعلي فروغي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) و رئيس اين كنفرانس در آئين گشايش اين همايش علمي گفت: در جهان امروز صنعت و تكنولوژي با سرعتي سرسام آور در حال تغيير و تحول است و كساني كه علاقمند به علوم هستند بسيار مشكل است كه بتوانند در رابطه با همه علوم اطلاعات كسب كنند.

فروغي با بيان اينكه با توجه به فرصت ناكافي براي كسب اطلاع در علوم مختلف، برگزاري اين همايش ها مي تواند بسيار مفيد باشد، افزود: اين گونه همايش ها عرصه اي مهم براي متخصصين و دانشجويان دوره هاي تحصيلات تكميلي است كه با ايده هاي جديد خود به ميدان بيايند و به عرضه يافته ها و دستاورهاي خود بپردازند.

دبير هيأت امناي دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان اظهار كرد: برق و علوم وابسته به آن امروزه در تمامي حوزه هاي زندگي انسان حضور دارد؛ در بهداشت، حمل و نقل، درمان، آموزش، صنعت، كشاورزي، فضا، تكنولوژي و هزاران هزار عرصه ديگر و تقريبا جايي نيست كه برق و الكتريسيته حضور نداشته باشد.

فروغي گفت: انرژي برق بعنوان پاك ترين انرژي، تأثيرات غيرقابل انكاري نيز در سلامت محيط زيست دارد و همه ما شاهديم كه امروزه دنيا تمام تلاش خود را براي توسعه توليد برق از راههاي غير فسيلي مانند؛ باد، نور خورشيد، امواج دريا، هسته اي، بيوگاز و حتي انرژي گرمايشي درون زمين بكار گرفته است تا بتواند براي حفظ هواي پاك و زمين پاك گام بردارد و جاي شكر دارد كه جوانان و محققين كشور عزيز ما جمهوري اسلامي، در حوزه انرژي هسته اي و تلاش براي استفاده از اين انرژي بيكران الهي در زمينه هاي مختلف بويژه به منظور توليد برق توانسته اند راههاي موفقيت آميزي را بپيمايند.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) در پايان با آرزوي موفقيت براي محققين عرصه برق و حوزه هاي وابسته به آن و قدرداني از برگزاركنندگان و شركت كنندگان اين كنفرانس، اظهار اميدواري كرد اين قبيل همايش ها و مقالاتي كه در آنها ارائه مي شوند جنبه كاربردي داشته و نتايج آن بتواند در جامعه منشأ خدمات باشد و مشكلي از مشكلات جامعه را مرتفع نمايد.

مجيد دلشاد دبير همايش و پژوهشگر نمونه سال 1392 و عضو هيات علمي دانشگاه نيز ضمن سخناني ابراز كرد: اين سومين سال پياپي است كه همايش برق را برگزار مي كنيم و در هر دوره سعي كرده ايم بهتر از سالهاي قبل باشيم.

دلشاد با اين بيان كه در سالهاي اخير پژوهش در رشته برق و حوزه هاي وابسته به آن رشد چشمگيري داشته است گفت: بعضي از مقالات رسيده داراي ايده هاي جالبي بود و قابل استفاده در بحث تجاري سازي است و اميدوارم اين كنفرانس بتواند نتيجه يك سال تلاش محققين عزيز كشور را به خوبي به نمايش بگذارد.

دبير همايش ايده هاي نو در مهندسي برق با اشاره به تأكيدات دكتر ميرزاده رياست دانشگاه بر توسعه اقتصاد دانش بنيان افزود: محققين و دانشجويان عزيز داراي ايده مي توانند با مركز رشد دانشگاه هماهنگ كنند و مركز رشد فضا و امكانات به دانشجويان ارايه مي كند تا ايده هاي خود را در حد مقاله رها نكنند و براي تجاري سازي ايده خود اقدام كنند.

شايان گفتن است: سومين كنفرانس ملي ايده هاي نو در مهندسي برق در تاريخ 7 دي ماه 93 در محورهاي الكترونيك، قدرت، هوش مصنوعي، مهندسي پزشكي، فناوري اطلاعات، مخابرات، كنترل، و برق الكترونيك، با حضور استادان و متخصصين و دانشجويان اين رشته در دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) برگزار شد و براي كساني كه در اين كنفرانس ارايه مقاله داشته اند گواهي معتبر از كشور اتريش صادر خاهد شد.

 

تاریخ:
1393/10/08
تعداد بازدید:
213
منبع:
Powered by DorsaPortal