دكتر ميرزاده تاكيد كرد: حمايت گسترده دانشگاه آزاد از شركت‌هاي دانش بنيان/تصويب سند پژوهش و فناوري دانشگاه
خبرگزاري آنا: دكتر ميرزاده در حاشيه بازديد از پانزدهمين نمايشگاه دستاوردهاي پژوهشي و فناوري كشور ضمن تشريح دستاوردهاي پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي ،گفت:اين دانشگاه حمايت گسترده اي از شركت هاي دانش بنيان را در دستور كار دارد.

خبرگزاري آنا: دكتر ميرزاده در حاشيه بازديد از پانزدهمين نمايشگاه دستاوردهاي پژوهشي و فناوري كشور ضمن تشريح دستاوردهاي پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي ،گفت:اين دانشگاه حمايت گسترده اي از شركت هاي دانش بنيان را در دستور كار دارد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري آنا، دكتر ميرزاده با اشاره به حضور پر شور و گسترده اين دانشگاه در نمايشگاه هفته پژوهش،گفت: دانشگاه آزاد در نمايشگاه هفته پژوهش با 53 مركز رشد شركت كرده است كه در غرفه‌هاي مراكز رشد شركت‌هاي دانش‌بنيان و واحدهاي فناور دستاوردهاي خود را عرضه كردند.

او افزود: دانشگاه آزاد اسلامي اكنون داراي 419 واحد فناور مستقر در 53 مركز رشد است و بناي ما اين است كه تا پايان سال 96 تعداد واحد‌هاي فناور اين دانشگاه به 800 مورد، مراكز رشد به 150 مركز و پارك‌هاي علم و فناوري به 33 پارك برسد.

رييس دانشگاه آزاد اسلامي، توسعه پژوهش‌هاي مرتبط با نيازهاي كشور را اولويت دانشگاه‌ آزاد دانست و گفت: ما پژوهش را براي پژوهش انجام نمي‌دهيم بلكه پژوهش را براي رفاه حال مردم و رفع نيازهاي كشور انجام مي‌دهيم.

ميرزاده تاكيد كرد: شركت‌هاي دانش‌بنيان در دانشگاه آزاد به سرعت افزايش مي‌يابد زيرا يكي از راه‌هاي كاهش وابستگي به شهريه همين كار است. دانشگاه آزاد برنامه دارد تا از شركت‌هاي دانش‌بنيان در قالب دسترسي به آزمايشگاه‌ها، كمك‌هاي بلاعوض و وام‌هاي كم بهره حمايت كند؛ با شبكه بانكي صحبت كرده‌ايم و قرار است بانك‌ها با وام‌هاي كم‌بهره با سود 12 درصد به شركت‌هاي دانش‌بنيان دانشگاه آزاد كمك مالي كنند.

او با تاكيد بر حمايت دانشگاه آزاد اسلامي از پژوهش، گفت : ساختار جديدي در تمام استان‌ها شكل گرفته است كه بتوانيم از دانشجويان، فارغ‌التحصيلان و اساتيد حمايت كنيم كه اين حمايت‌ها در قالب حمايت نقدي يا دسترسي به كارگاه‌ها و آزمايشگاه‌ها است و يا حتي وقتي پژوهش‌ها به مرحله توليد صنعتي برسند با هماهنگي سيستم بانكي به آنها وام كم‌بهره تعلق مي‌گيرد.

به گزارش خبرنگار آنا، ميرزاده با اشاره به حضور يك ميليون و 700 هزار دانشجو در دانشگاه آزاد گفت: پيش ازاين نيز ايمان من به دانشگاه آزاد بالا بود ولي امروز پس از بازديد از نمايشگاه ايمانم قوي‌تر شد و معتقدم دانشگاه آزاد مي‌تواند بار سنگيني از فرايند اقتصاد دانش‌بنيان را به دوش بگيرد.

رئيس دانشگاه آزاد عنوان كرد: برنامه راهبردي پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد نيز تدوين و به تصويب شوراي دانشگاه رسيده است و براين اساس فقط 10 سال زمان داريم كه طبق فرمايش مقام معظم رهبري كاري كنيم كه 50 درصد توليد ناخالص ملي از طريق اقتصاد دانش‌بنيان تامين شود.

ميرزاده با دعوت از تمام فناوران، اساتيد و دانشجويان دانشگاه آزاد گفت: دانشجويان دانشگاه آزاد با دانشجويان دانشگاه‌هاي ديگر متفاوت بوده و از هوش هيجاني بالايي برخوردارند و براين اساس مي‌توانيم به دستاوردهاي بسياري دست يابيم.

او اضافه كرد: هر شركت دانش‌بنيان كه تشكيل شود از نظر فضاي كاري، دسترسي به آزمايشگاه‌ها و حتي كمك‌هاي بلاعوض و وام‌هاي كم‌بهره حمايت مي‌كنيم. رئيس دانشگاه آزاد استفاده از امكانات داخلي كشور را بهترين راه غلبه بر تحريم‌ها و مقابله با دشمنان دانست و گفت: بودجه پژوهشي دانشگاه آزاد در سال 94 دو برابر مي‌شود يعني 15 درصد كل بودجه دانشگاه صرف پژوهش مي‌شود.

دكتر ميرزاده در پايان خاطرنشان كرد: "آزمايشگاه ملي دانشگاه آزاد" در واحد تهران شمال در حال ساخت است و تا پايان امسال فضاي فيزيكي اين آزمايشگاه راه‌اندازي مي‌شود؛‌ در فاز اول راه‌اندازي اين آزمايشگاه، اعتباري معادل 60 ميليارد تومان براي تجهيز آن اختصاص مي‌يابد.

وي گفت:آزمايشگاه مذكور قابليت سرويس دهي به همه دانشگاه ‌هاي كشور در رشته هاي علوم پايه و فني ومهندسي را دارد.

به گزارش آنا، در جريان بازديد رييس دانشگاه آزاد اسلامي از پانزدهمين نمايشگاه دستاوردهاي پژوهش و فناوري كشور، دكتر ابراهيم واشقاني فراهاني معاون پژوهش و فناوري دانشگاه، دكتر مرتضي احساني معاون اجرايي ،دكتر سعيد كاردار معاون دانشجويي، دكتر مجتبي علوي فاضل معاون سنجش و پذيرش، دكتر حسين غريبي معاون آموزشي، حجت الاسلام علي عسگري معاون پارلماني دانشگاه‌، دكتر فريدون رهنماي رودپشتي معاون برنامه ريزي و جمعي از رؤساي واحدهاي دانشگاهي دكتر ميرزاده را همراهي مي‌كردند.

تاریخ:
1393/09/29
تعداد بازدید:
273
منبع:
Powered by DorsaPortal