به منظور هماهنگي هاي بيشتر صورت كرفت: تشكيل جلسه مشورتي برگزاري اجلاس ASAIHL در واحد اصفهان
اولين نشست مشورتي برگزاري اجلاس بين المللي ASAIHL با حضور باقر زاده رياست دانشگاه آزاد اسلامي واحد آكسفورد و معاونين وي، مجيد ستوده مديركل همكاري هاي بين الملل معاونت امور بين الملل دانشگاه آزاد اسلامي، ابوترابي مديرعامل مركز همكاري‌هاي بين الملل آكسفورد و فروغي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان و معاونين وي، در اين واحد برگزار شد.

 

به منظور هماهنگي هاي بيشتر صورت كرفت:

تشكيل جلسه مشورتي برگزاري اجلاس ASAIHL در واحد اصفهان

اولين نشست مشورتي برگزاري اجلاس بين المللي ASAIHL با حضور باقر زاده رياست دانشگاه آزاد اسلامي واحد آكسفورد و معاونين وي، مجيد ستوده مديركل همكاري هاي بين الملل معاونت امور بين الملل دانشگاه آزاد اسلامي، ابوترابي مديرعامل مركز همكاري‌هاي بين الملل آكسفورد و فروغي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان و معاونين وي، در اين واحد برگزار شد.

ابوترابي مديرعامل مركز همكاري‌هاي بين الملل آكسفورد در خصوص برگزاري هر چه بهتر اجلاس ASAIHL به ميزباني واحد اصفهان(خوراسگان) در ارديبهشت 1394 گفت: براي برگزاري هرچه بهتر اين اجلاس بين المللي بايد علاوه بر برنامه ريزي هاي دقيق به نكات بسيار ريز نيز توجه كرد و مركز همكاري‌هاي بين الملل آكسفورد، در اين خصوص همكاري لازم را با واحد اصفهان خواهد داشت.

ابوترابي با اشاره به امكانات خوب كشور در مقايسه با ساير كشورهاي منطقه، افزود: مجموعه هاي دانشگاهي كشور و دانشگاه آزاد اسلامي ما به لحاظ كيفيت مي تواند انتظارات شركت كنندگان خارجي در اين اجلاسيه را به خوبي پاسخگو باشد پس لازم است به مسائل مرتبط با اين اجلاس مهم، نگاه ويژه اي داشته باشيم.

وي دانشگاهها را بهترين مكان براي سرمايه گذاري براي علاقمندان به سرمايه گذاري دانست و اظهار كرد: برگزاري برنامه هايي در اين سطح بهترين فرصت براي تبليغ كشورمان است پس بايد با دقت نظر نسبت به برگزاري برنامه ها اقدام نماييم.

در اين نشست مجيد ستوده مديركل همكاري هاي بين الملل معاونت امور بين الملل دانشگاه آزاد اسلامي در خصوص انتشار فرهنگ غني اسلامي ايراني گفت: اجلاس ASAIHL فرصت مناسبي است تا با ايجاد فضاي تبليغي و اطلاع رساني از طريق فضاي مجازي نسبت به انتشار فرهنگ غني ايران اسلامي مان در جهان به طرز شايسته اي اقدام كنيم.

ستوده افزود: معاونت امور بين الملل دانشگاه آزاد اسلامي بعنوان برگزار كننده اصلي اين اجلاسيه بسترهاي لازم را براي عضويت ساير واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي در ASAIHL فراهم خواهد ساخت و آموزش هاي لازم را در اين خصوص ارائه خواهد نمود.

در اين جلسه فروغي با تبيين ظرفيت هاي شهر اصفهان به عنوان دهمين شهر تاريخي ثبت شده دنيا و پايتخت فرهنگ و تمدن ايران اسلامي يادآور شد: بايد زمان همايش در دو روز و يك روز هم ويژه تور گردشگري در اصفهان مقرر شود تا بتوان از ظرفيت هاي تاريخي و فرهنگي اصفهان به خوبي بهره جست.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان گفت: ما بايد با ساخت تيزرهاي تبليغاتي و ارائه در برگزاري اجلاس بين المللي ASAIHL در سنگاپور كه چند ماه پيش از اجلاس اصفهان برگزار خواهد شد علاوه بر آماده نمودن ذهن مخاطبين، ايشان را تشنه حضور در ايران و اجلاس 2015 اصفهان كنيم.

فروغي افزود: در اين واحد همه ساله كنفرانس هاي ملي و بين المللي زيادي برگزار مي گردد و واحد اصفهان تنها واحد دانشگاهي كشور است كه تا مركز شهر فقط 10 كيلومتر و تا تا فرودگاه بين المللي اصفهان فقط 10 دقيقه فاصله دارد و اين مسئله قابليتي كم نظير براي اين واحد دانشگاهي است و حتي لازم است با ارزيابي اجلاس سنگاپور، نقاط ضعف و قوت خود را در مقايسه با آن اجلاسيه بررسي و به بهترين شكل ممكن ميزباني اين كنفرانس بين المللي را به انجام برسانيم.

لازم به ذكر است انجمن موسسات آموزش عالي جنوب شرقي آسيا (ASAIHL) در سال 1956 به ابتكار سران هشت دانشگاه دولتي جنوب شرقي آسيا به عنوان يك سازمان غير دولتي در بانكوك تاسيس شد. هدف ASAIHL كمك به موسسات آموزش عالي عضو به منظور تقويت، ارتقاء و رسيدن آنها به نقطه تمايز بين المللي در آموزش، پژوهش و خدمات عمومي در بخش آموزش عالي است. انجمن براي رسيدن به اهداف خود علاوه بر حفظ هويت منطقه اي خود در جنوب شرقي آسيا، ارتباط با ديگر سازمان هاي منطقه اي و بين المللي را در رابطه با تحقيق و تدريس در دستور كار خود دارد.

برخي از اهداف و خدمات ارائه شده از سوي ASAIHL عبارتند از:

فراهم نمودن فرصت لازم و نشست هاي منظم براي بحث در توسعه علمي و توسعه دانشگاهي

كمك به موسسات عضو براي استخدام هيئت علمي و كاركنان

تبادل استاد و دانشجو و توسعه همكاري در پروژه هاي خاص

ارائه خدمات مشاوره اي به اعضاء

تقويت ارتباط با نهادهاي منطقه اي و بين المللي و اعضاي انجمن

 

تاریخ:
1393/05/28
تعداد بازدید:
166
منبع:
Powered by DorsaPortal