آقاي دكتر فروغي عنوان كرد: پژوهش و تحقيق فرداي ما را از امروز زيباتر مي كند
داشتن تفكر پژوهشي و روحيه تحقيق و جستجو براي فرد اميد بخش است و پويايي زندگي نتيجه مسلم و قطعي پژوهش و تحقيق است زيرا پژوهش و تحقيق فرداي ما را از امروز زيباتر مي كند و اين اميد آفرين است. فروغي كه در آئين تقدير و تجليل از دست اندركاران و كاركنان حوزه پ‍ژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان)، سخن مي گفت، افزود: پژوهش و تحقيق يك تفكر و انديشه است...

داشتن تفكر پژوهشي و روحيه تحقيق و جستجو براي فرد اميد بخش است و پويايي زندگي نتيجه مسلم و قطعي پژوهش و تحقيق است زيرا پژوهش و تحقيق فرداي ما را از امروز زيباتر مي كند و اين اميد آفرين است.

فروغي كه در آئين تقدير و تجليل از دست اندركاران و كاركنان حوزه پ‍ژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان)، سخن مي گفت، افزود: پژوهش و تحقيق يك تفكر و انديشه است، برخي قدرت استفاده از آن را دارند و برخي خير، اسلام راهنماي خوبي براي تحقيق و پژوهش است در روايات داريم كه مسلمان بايد ديروز و امروزش يكي نباشد بلكه هميشه بايد رو به جلو باشد.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان)، در بيان آثار داشتن تفكر پژوهشي اظهار كرد: پژوهش و تحقيق ما را به اهداف متعالي مي رساند، اصول تفكر پژوهشي كمك به زندگي ديگران است و فرد صاحب تفكر پژوهشي الگوي جامعه است، با داشتن تفكر پژوهشي مراقب اعمال خود هستيم و مراقبت هاي نفساني در زندگي شخصي نتيجه ديگر تفكر پژوهشي است، خاصيت تفكر پژوهشي اثرگذاري برجامعه است، داشتن تفكر پژوهشي به انسان احساس غرور مي دهد و حس غبن و پشيماني را از انسان مي زدايد و البته داشتن تفكر پژوهشي مختص به استاد يا دانشجو نيست بلكه هر كس اين تفكر را داشته باشد زندگي سعادتمندانه اي براي خويش مي سازد.

دبير هيأت امناي دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان با اشاره به اينكه در جشنواره فرهيختگان امسال 7 نفر از 33 نفر برگزيده نخبگان كشور از ميان بيش از 450 واحد دانشگاهي دانشگاه آزاد اسلامي كشور، از واحد اصفهان(خوراسگان) بوده اند و اين بسيار حائز اهميت است، خاطر نشان كرد: وجود 10 تا 12 پژوهشكده فعال و مصوب در اين دانشگاه، كسب رتبه هاي برتر كشوري، جايگاه علمي برجسته در رتبه بندي هاي داخلي و بين المللي و ديگر افتخارات پژوهشي، به همت بلندي نياز دارد كه شما كارگزاران پژوهش دانشگاه و بويژه معاون اين حوزه، پيام نجفي، آن را ايجاد كرده ايد.

فروغي افزود: آنچه كه امروز دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان)، را در سطح كشور و منطقه مطرح و خوشنام كرده است بلاشك بخش مهمي از آن حاصل فعاليتهاي مستمر حوزه پژوهش و فناوري است و البته اين جايگاه با پشتكار و حمايت همه حوزه ها ميسر گرديده و تمام بخش ها در اين افتخارات شريكند.

رئيس دانشگاه برتر پژوهشي كشور، با بيان اينكه پژوهشگاه مركزي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان)، مي تواند براي تمام دانشگاههاي كشور يك الگو باشد، در پاسخ به تمجيد معاون پژوهش واحد از وي گفت: اگر من در اين عرصه كاري كرده ام بسيار ناچيز بوده و من تنها بعنوان يك خدمتگزار كوچك فقط مشوق جوانان و محققين بوده ام و اين هم براي رضاي خدا بوده است با اين همه بايد همچنان به تلاشهاي شبانه روزي خود در اين مسير ادامه دهيم و زبان من براي تشكر از شما قاصر است ولي از پيام نجفي به عنوان كارگردان اصلي اين موفقيت ها تشكر ويژه مي كنم.

فروغي با بيان خاطره اي از زمان احداث گلخانه هاي تحقيقاتي دانشگاه گفت: وقتي قصد ايجاد گلخانه ها را داشتيم خيلي ها با اينكار مخالف بودند و آن را هزينه اضافي و بي نتيجه مي پنداشتند اما امروز گلخانه هاي تحقيقاتي دانشگاه، بستر مهم ترين تحقيقات و پژوهش هاي بنيادين را از جمله توليد بذرهاي هيبريدي صيفي جات را فراهم آورده است.

وي از شروع مقدمات خريد يك كارخانه شير پاستوريزه توسط فردي خيّر و اهداي آن به دانشگاه و برنامه دانشگاه براي اداره آن توسط دانشجويان مهندسي صنايع غذايي در آينده نزديك خبر داد و عنوان كرد: با اين اقدام دانشجويان مهندسي صنايع غذايي در ميدان عمل با آموزه هاي رشته تحصيلي خود آشنا مي شوند.

در ابتداي اين نشست پيام نجفي معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) ضمن خير مقدم به حاضرين هدف از برگزاري اين جلسه را جبران بخشي از زحمات كاركنان حوزه پژوهش و فناوري بدليل كسب عناوين برتر پژوهشي در دانشگاه آزاد اسلامي و كسب افتخار عنوان « واحد مستمر پژوهشي كشور» دانست و افزود: دستيابي به اين افتخارات نتيجه همدلي و كار گروهي و تلاشهاي مستمر همكاران و البته مهم تر از همه حمايت هاي بي دريغ رياست دانشگاه، دكتر فروغي بوده است.

نجفي با اشاره به اينكه در سال 93 واحد اصفهان واحد نمونه كشوري شناخته شده و اين افتخاري است براي همه همكاران، گفت: اين مطلب نقل قولي از بزرگان علمي است كه امروز دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) در عرصه ملي يك برند پژوهشي است و در تمام مجامع علمي كشور شناخته شده است، تعداد مقالات، انتشارات، پايان نامه ها، رتبه اول طرح هاي پژوهشي برون دانشگاهي، رتبه زير 10 كشور در طراحي وب سايت هاي دانشگاهي، تعداد و تنوع شركت هاي دانش بنيان ـ كه روزي برخي تحقق آن را تخيل مي دانستند ـ رتبه هاي قابل قبول در رده بندي هاي داخلي و جهاني و . . . بخش كوچكي از اين دستاوردهاست.

در پايان اين مراسم از بيش از 110 تن از مديران و كاركنان بخش هاي مختلف حوزه پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) به تفكيك، با اهداي لوح تقدير و هديه، تجليل و از آنها با حضور رئيس دانشگاه، معاون پ‍ژوهش و رؤساي دانشكده ها، عكس يادگاري گرفته شد.
 
 

تاریخ:
1393/04/06
تعداد بازدید:
362
منبع:
Powered by DorsaPortal