پروفسور مجيد سميعي در واحد اصفهان عنوان كرد: بستر جهش علمي دانشگاه آزاد اسلامي را فراهم كرده ايم
پروفسور مجيد سميعي ضمن بازديد از دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان)، در جمع اعضاي هيأت رئيسه، اساتيد و دانشجويان دوره‌هاي تحصيلات تكميلي واحد به سخنراني پرداخت.

 

پروفسور مجيد سميعي در واحد اصفهان عنوان كرد:

بستر جهش علمي دانشگاه آزاد اسلامي را فراهم كرده ايم

پروفسور مجيد سميعي ضمن بازديد از دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان)، در جمع اعضاي هيأت رئيسه، اساتيد و دانشجويان دوره‌هاي تحصيلات تكميلي واحد به سخنراني پرداخت.

پروفسور سميعي با تأكيد بر اينكه با تأسيس دانشگاه آزاد اسلامي جوانان ضمن اشتغال به تحصيل، و با تحقيق و پژوهش در كشور در رشته‌هاي مختلف علمي افتخارات زيادي را براي كشور فراهم آورده‌اند، گفت: تأسيس دانشگاه آزاد اسلامي در سال 1982 تدبيري بسيار عميق و ژرف براي كشور بوده است.

اين جراح برجسته مغز و اعصاب جهان افزود: من به شما دانشجويان و استادان چند نصيحت مي‌كنم؛ از نظر من هيچ محلي براي يك ملت مهمتر و بزرگتر از دانشگاه نيست. موفقيت فقط به اين نيست كه در چه كشوري و در چه دانشگاهي درس خوانده‌ايد. تمام افراد در همه نقاط جهان صاحبان مغزهايي هستند كه مي‌توانند علم را به وجود آورند و آن را به جلو ببرند. فرق نمي‌كند آن فرد در ايران باشد، در آلمان باشد يا در هرجاي ديگر جهان.

پروفسور سميعي با نكوهش عناوين و اسم‌هايي كه برخي با تحصيل در دانشگاه‌هاي صاحب نام جهان تحت عنوان پروفسور و دكتر براي خود قائل هستند، اظهار كرد: صرفاً نام و اسم كافي نيست بلكه خدمات فرد به مردم و جامعه و ميزان توليد دانش‌هاي كاربردي ارزشمند است.

وي اخلاق را به مراتب برتر از مناصب ظاهري دانست و تأكيد كرد: دانشجويان و اساتيد در تمام رشته‌هاي علمي، اخلاق را در اولويت برنامه‌هاي خود قرار دهند.

پروفسور سميعي در ادامه گفت: در برنامه‌اي بسيار مهم با همكاري دكتر باقر لاريجاني 60 نفر از برجسته‌ترين متخصصان مغز و اعصاب ايران را براي تكميل آموزش‌ها در مركز‌ هانوفر آلمان، انتخاب كرده‌ايم كه هم‌اكنون 11 نفر از آنان 16 ماه است كه در مركز‌ هانوفر آلمان تحقيقات بسيار مهمي را انجام داده‌اند كه اين تحقيقات آينده پزشكي جهان را متحول خواهد كرد.

سميعي افزود: با صحبت‌هايي كه با دكتر لاريجاني داشته‌ايم، درصدد هستيم كيفيت علمي يك ميليون و 700 هزار دانشجوي دانشگاه آزاد اسلامي را به نحو چشمگيري ارتقا دهيم. در اين راستا با بررسي شيوه‌هاي آموزش و تحقيق در چندين دانشگاه معتبر جهان و مقايسه آن با دانشگاه آزاد اسلامي، بستر جهش جايگاه علمي دانشگاه آزاد اسلامي را فراهم كرده‌ايم و در آينده‌اي نه چندان دور اين سند تحول به اطلاع استادان و دانشجويان و افكارعمومي خواهد رسيد.

رئيس بزرگترين مركز تحقيقات مغز و اعصاب جهان اظهار داشت: با همكاري استانداري و شهرداري اصفهان امروز تصميم گرفته شد كه در اصفهان مانند تهران، مركز بين‌المللي علوم اعصاب تأسيس و راه‌اندازي شود و اين مركز تا 3 سال آينده كار خود را آغاز خواهد كرد.

وي در بيان احساسات خود از سالها كار علمي و تحقيقاتي گفت: بزرگترين لذتي كه در زندگي برده‌ام آن است كه با كمك خداوند هر دو يا سه ماه، يك كشف جديد علمي را در عرصه پزشكي مغز و اعصاب به دنيا عرضه كرده‌ام و حداقل 4 تا 5 سال بعد محققان و پژوهشگران برجسته كشورهاي ديگر از جمله آمريكا توانسته اند به اين كشفيات آن هم بصورتي ناقص دست يابند.

پروفسور افزود: تا زماني كه لذت توليد علم را در درون خود احساس مي‌كنم، به هيچ عنوان حس سالخوردگي ندارم و با جرأت مي‌گويم هم‌اكنون با اين شرايط سني از همه شما توانمندتر هستم و در انجام امور به هيچ عنوان خسته نخواهم شد.

پروفسور سميعي در پايان با حضور در مركز رشد واحدهاي فن‌آور دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان)، از فعاليت‌هاي اين مركز و برخي محصولات دانش‌بنيان بازديد كرد.

تاریخ:
1393/03/28
تعداد بازدید:
1080
منبع:
Powered by DorsaPortal