اردوي جهادي دانشجويان بسيجي واحد اصفهان: انتشار شميم عطر خدمت رساني به مردم مناطق محروم كشور
گروه جهادي الزهراء(س) وابسته به حوزه بسيج دانشجويي شهيد چمران دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) با انجام خدمت رساني در مناطق محروم وكم برخوردار كشور، شميم عطر خدمت را در فضاي آن مناطق منتشر كرده است.

 

اردوي جهادي دانشجويان بسيجي واحد اصفهان: انتشار شميم عطر خدمت رساني به مردم مناطق محروم كشور

گروه جهادي الزهراء(س) وابسته به حوزه بسيج دانشجويي شهيد چمران دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) با انجام خدمت رساني در مناطق محروم وكم برخوردار كشور، شميم عطر خدمت را در فضاي آن مناطق منتشر كرده است.

مسؤول حوزه بسيج دانشجويي شهيد چمران دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) با اعلام اين مطلب افزود: با توكل بر خداوند متعال و عنايات ويژه حضرت زهراء(سلام الله عليها) و امام عصر حضرت مهدي موعود(عج) حوزه بسيج دانشجويي شهيد چمران دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) از سال 1384 و با دستور مقام معظم رهبري(مدظله العالي) كه فرمودند «حضور يك جوان مؤمن، متدين و متشرع در يك مجموعه روستايي، در بين جوانان و در بين مردم مظهر مجسم آيه قرآن است و آنها را به دين، انقلاب و به معنويت سوق مي دهد» تيم جهادي خود را تشكيل و شروع به انجام فعاليت نمود.

زارعان اظهار داشت: اين گروه جهادي كه با توسل به بي بي دو عالم حضرت زهراء(سلام الله عليها)، گروه خود را به نام تيم جهادي الزهراء(سلام الله عليها) نامگذاري نمودند، همه ساله در ايام نوروز و تابستان به مناطق محروم وكم برخوردار رفته و به مردم آن مناطق خدمت رساني مي كند.

وي گفت: امسال نيز همچون سالهاي گذشته، تيم جهادي الزهراء(سلام الله عليها) با اعزام 65 نفر از متخصصين و دانشجويان مجرب در قالب گروههاي دانشجويي دندان پزشكي، بهداشت و پرستاري، فرهنگي، مشاوره، خانه و كودك، تداركات، پشتيباني و مستندسازي، به منطقه محروم پادنا واقع در 105 كيلومتري شهرستان سميرم رفته و فعاليت هاي خدمت رساني خود را در آن مناطق به انجام رساندند.

مسؤول حوزه بسيج دانشجويي شهيد چمران دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) افزود: گروه دندان پزشكي با حضور 10 نفر از دانشجويان زبده دندان پزشكي به همراه يك نفر فوق تخصص در زمينه جراحي فك و صورت، به بررسي و معاينه ي بيش از 310 نفر اقدام نمود كه در دو بخش ثابت و سيار و اعزام به مناطق و روستاها، به طور رايگان به ارائه خدمات درماني شامل كشيدن، پر كردن، ترميم، فيشور سيلانت و جرم گيري دندان و . . . پرداختند.

وي بيان كرد: در گروه بهداشت و پرستاري، با حضور7 نفر از دانشجويان مجرب رشته هاي پرستاري و مامايي به مدت 10 روز در خانه هاي بهداشت و مدارس روستا ها و در قالب سركشي خانه به خانه و بازديد از بيماران خدمات بهداشتي و در ماني خود را ارائه نمودند كه از جمله فعاليت هاي اين گروه، معرفي داروها و روشهاي استفاده، بررسي بيماريهاي شايع و ارائه راههاي پيشگيري و درمان آنها، آموزش هاي بهداشتي از قبيل شيوه هاي حفظ سلامت دهان و دندان و طريقه صحيح مسواك زدن براي كودكان، كنترل فشار خون، ديابت، آموزش هاي بهداشتي و ... بوده است.

زارعان در ارائه گزارش عملكرد كار گروه فرهنگي گفت: هدف از فعاليت هاي فرهنگي در اين اردوها، سوق دادن جامعه به نقطه اي است كه در آن فرهنگ حاكم بر جامعه، نشانه هاي جامعه متعالي ديني را داشته باشد، لذا فعاليتهاي فرهنگي، با توجه به وجود دو گروه مخاطب شامل خود دانشجويان جهادي و اهالي مناطق محروم در دو بخش امور فرهنگي درون گروهي و امور فرهنگي برون گروهي تفكيك و ارائه گرديد.

وي اظهار داشت: در بخش فرهنگي درون گروهي با هدف بالا بردن سطح آگاهي و بصيرت و و ايجاد شور و نشاط در جهادگران دانشجو كار خود را در قالب آماده سازي مكان و فضا متناسب ايام شهادت حضرت زهراء (سلام الله عليها)، استقبال و بدرقه جهادگران، استقبال از ميهمانان و بازديد كنندگان، اجراي برنامه هاي شبانه در زمينه هاي معنوي و معرفتي، اجراي برنامه هاي صبحگاهي مانند كوه نوردي و . . .، انجام داده و در بخش امور فرهنگي برون گروهي به منظور رشد سطح فرهنگي مناطق محروم و تقويت زمينه هاي اعتقادي، سياسي، اجتماعي روستاييان، فعاليتهاي خود را در زمينه ي مذهبي و اعتقادي، برگزاري كلاسها و مسابقات قرآني، امور ورزشي نوجوانان و اهداء جوايز، برگزاري 9 يادواره ي شهداء و تجليل از خانواده ايشان، ديدار با خانواده ي معظم شهداء، برگزاري مراسمات مذهبي به مناسبت شهادت حضرت زهراء(س) در روستاها، تشكيل مجموعه هاي فرهنگي با كمك نوجوانان روستاهاي منطقه، پاسخگويي به سوالات شرعي، آموزش نماز به كودكان و نونهالان و مضرات استفاده از ماهواره و ... انجام داده است.

مسؤول حوزه بسيج دانشجويي شهيد چمران دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) افزود: كار گروه مشاوره نيز به منظور بالا بردن فرهنگ، اخلاق، مشاوره و روان شناسي در زمينه هاي مختلف، تشكيل و فعاليت خود را با توجه به تجربه و تخصص اعضاي گروه، در قالب مشاوره هاي گروهي 76 مورد، فردي 150 مورد و خانوادگي 60 مورد، در زمينه هاي مشاوره هاي تحصيلي و برنامه ريزي درسي براي دانش آموزان در سطوح ابتدايي، راهنمايي، دبيرستان و مشاوره ي ازدواج، شناسايي توانايي هاي بالقوه افراد، اخلاق در خانواده، تربيت صحيح كودكان و ... صورت داده است.

زارعان گفت: گروه خانه و كودك وظايف خود را با هدف آموزش، تعليم و فرهنگ سازي در كودكان در زمينه هاي اخلاقي، اعتقادي و مذهبي و رفتارهاي اجتماعي متناسب با سنين مختلف، برگزاري كلاسهاي آموزش خوشنويسي، نقاشي و شعرخواني، برگزاري كلاسهاي آموزشي احكام و نماز، برگزاري اردوهاي تفريحي، ورزشي و ... انجام داده اند.

وي در توضيح وظايف كار گروه تداركات و پشتيباني و كار گروه مستند سازي نيز اظهار كرد: كارگروه تداركات و پشتيباني به منظور حمايت از تيم هاي جهادي قبل و بعد از استقرار آنها در مناطق، حمل و نقل و ارسال تجهيزات، امور مربوط به طبخ و توزيع غذا و فراهم نمودن ملزومات محل اسكان، نقليه و ترابري را بر عهده داشته اند و كار گروه مستندسازي با هدف تهيه گزارش از گروههاي جهادي و ارائه گزارش همزمان با گروه خدمات و پشتيباني فعاليت خود را به انجام رسانده اند.

زارعان در پايان با تشكر از رياست دانشگاه دكتر فروغي و اعضاي هيأت رئيسه و تمامي كساني كه در انجام اين وظيفه كمك نموده اند، ابراز اميدواري كرد اين قبيل خدمات مقبول درگاه ايزد منان و مردم منطقه قرا گرفته باشد.

 

تاریخ:
1393/02/06
تعداد بازدید:
695
منبع:
Powered by DorsaPortal