در راستاي توسعه كار آفريني و ايجاد اشتغال صورت گرفت: آغاز همكاري واحد اصفهان و تعاوني فارغ التحصيلان استان خراسان رضوي
بمنظور توسعه كارآفريني و ايجاد اشتغال جلسه اي با هدف ايجاد همكاري ميان شركت تعاوني فارغ التحصيلان دانشگاهها و مراكز آموزش عالي استان خراسان رضوي و دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان (خوراسگان) در اين دانشگاه برگزار شد.

 

بمنظور توسعه كارآفريني و ايجاد اشتغال جلسه اي با هدف ايجاد همكاري ميان شركت تعاوني فارغ التحصيلان دانشگاهها و مراكز آموزش عالي استان خراسان رضوي و دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان (خوراسگان) در اين دانشگاه برگزار شد.

رئيس واحد اصفهان(خوراسگان) با بيان اين خبر افزود: با هدف هم افزايي و استفاده از ظرفيت ها و توانمندي هاي مراكز رشد و فناوري اين واحد دانشگاهي و شركت تعاوني فارغ التحصيلان دانشگاه ها و مراكز آموزشي عالي استان خراسان رضوي، جلسه اي با حضور مديران تعاوني مذكور و مسئولين اين واحد دانشگاهي به منظور آغاز همكاري هاي مشترك در اين دانشگاه برگزار شد.

دبير هيات امناء دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان ابراز داشت: با توجه به ظرفيتهاي خوبي كه واحد اصفهان (خوراسگان) در توسعه كارآفريني بويژه در ايجاد و فعاليت بيش از 60 تيم و شركت دانش بنيان داشته است، شركت تعاوني فارغ التحصيلان دانشگاهها و مراكز آموزش عالي استان خراسان رضوي ـ كه از موسسات موفق در ايجاد اشتغال و توسعه كارآفريني است ـ در صدد همكاري مشترك در زمينه هاي كارآفريني و اشتغال با اين واحد دانشگاهي هستند.

وي افزود: فعاليتهاي واحد اصفهان(خوراسگان) در زمينه توليد محصولات دانش بنيان بسيار حائز اهميت است كه از اين ميان توليد بذر خيار درختي ـ كه بابت واردات آن سالانه قريب به 500 ميليون دلار ارز از كشور خارج مي شود ـ از اين جمله است و هم اكنون اين واحد دانشگاهي با سرمايه اي بالغ بر 3 ميليارد تومان توليد اين بذر را آغاز نموده است.

فروغي ابري تاكيد كرد: از دهه 60 اعتقاد داشته ام بايد دانشگاههاي ما به گونه اي نيرو تربيت كنند كه اين فارغ التحصيلان، استخدام كننده باشند نه استخدام شونده و اين هدف با برنامه ريزي صحيح دست يافتني است.

در ابتداي اين جلسه مسئول شركت دانش بنيان طب الصادق(ع) وابسته به واحد اصفهان با ارائه گزارشي به قابليت هاي اين موسسه در توليد گياهان دارويي، توسعه فرهنگ درمانهاي مبتني بر طب اسلامي و ايراني و ايجاد اشتغال در اين عرصه، ارائه نمود.

همچنين ايزي مدير عامل تعاوني فارغ التحصيلان دانشگاهها و مراكز آموزش عالي استان خراسان رضوي، با ارائه گزارشي به تشريح فعاليت هاي آن تعاوني پرداخت و هدف از اين جلسه را شناسايي توانمنديهاي مشترك و استفاده از ظرفيتهاي دو طرف براي توسعه كار آفريني و اشتغال دانست.

لازم به ذكر است در ادامه اين برنامه مديرعامل تعاوني فارغ التحصيلان استان خراسان رضوي با هيئت همراه، رياست دانشكده ثامن الحجج(ع)، معاون آموزشي آن دانشگاه از بخشهاي مختلف واحد اصفهان(خوراسگان) نمودند و با مساعدت موسسه طب الصادق (ع) از مزارع كشت گياهان داروئي و 2 كارخانه توليد گياهان داروئي در اصفهان بازديد نمودند.

 

تاریخ:
1392/08/29
تعداد بازدید:
137
منبع:
روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان
Powered by DorsaPortal