مقام معظم رهبري:"پدافندغيرعامل، يك اصل براي هميشه"
رئيس سازمان پدافند غيرعامل كشور گفت: ايران جزو پنج كشور برتر دنيا در پدافند غير عامل / عناوین هفته نکوداشت پدافندغیرعامل
ايران جزو پنج كشور برتر دنيا در پدافند غير عامل
رئيس سازمان پدافند غيرعامل كشور گفت: ايران جزو پنج كشور برتر دنيا در زمينه پدافند غيرعامل است.
سردار سرتيپ جلالي با اشاره به اينكه پدافند غيرعامل براي مقابله با تهديدها است، افزود : با تغيير تهديدها روش هاي پدافند غيرعامل نيز متناسب با آن بايد تغيير كند.

وي گفت : به همين علت هميشه تلاش مي كنيم پدافند غيرعامل را متناسب با تهديدات، به روز كنيم.

سردار جلالي به برخي از پيشرفت هاي كشورمان در اين زمينه اشاره و اضافه كرد : هم اكنون پنج دانشگاه معين در 13 رشته دانشگاهي در مقاطع كارشناسي ارشد و دكتراي در زمينه پدافند غيرعامل فعال هستند.

رئيس سازمان پدافند غيرعامل گفت : اين سازمان حدود 300 شركت مشاور مهندسي را آموزش داده و ساماندهي كرده و به آن ها درجه هاي تخصصي پدافند غيرعامل داده است كه در حوزه هاي گوناگون فعالند.

ایشان همچنين به قابليت هاي دفاع سايبري ايران اشاره و اضافه كرد : هم اكنون در اين زمينه به مرحله اي از آمادگي دفاعي رسيديم كه مي توانيم نسبت به حملات سايبري به سرعت واكنش نشان دهيم و با آن مقابله موثر كنيم.

وي همچنين از طراحي و توليد سند راهبردي پدافند غيرعامل سايبري خبر داد و گفت : اين سند گام مهم در راستاي دفاع سايبري است و بسياري از كشور ها از ما الگوبرداري كرده اند.

سردار جلالي همچنين بر لزوم داشتن صنعت بومي پدافند سايبري تاكيد كرد و افزود : از يك سال و نيم پيش در اين زمينه اقداماتي انجام شده است و شركت هاي دانش بنيان غير دولتي كشور اسكاداي امن و بومي را در دو طرح طراحي و توليد كرده اند.

وي درباره همكاري سازمان پدافند غيرعامل و بانك مركزي نيز گفت : با توجه به بانكداري الكترونيك و لزوم افزايش امنيت پولي و بانكي همكاري خوبي برقرار است و در اين زمينه ضعف ها را شناسايي و برطرف كرديم.

سردار جلالي همچنين اقتصاد مقاومتي را يكي از پدافندهاي غيرعامل و راه مقابله با جنگ اقتصادي دانست و افزود : آمريكايي ها شبكه اطلاعات اقتصادي را طراحي كردند و به وسيله آن اقتصاد ما را رصد مي كنند تا راه هاي دور زدن تحريم ما را ببندند كه ما هم با روش هاي مناسب با آن مقابله مي كنيم.

رئيس سازمان پدافند غيرعامل گفت : در همين رابطه تشكيل قرارگاه دفاع اقتصادي را در دستور كار قرار داده ايم كه راهبري آن با رئيس جمهور است.

وي افزود : پيش نويس سند راهبردي مقاومت اقتصادي كشور را نيز تهيه كرديم.

سردار جلالي به هفته پدافند غيرعامل اشاره و اضافه كرد : برگزاري رزمايش هاي گوناگون از جمله مديريت بحران قطع برق و مديريت بحران ايستگاه مترو از جمله برنامه هايي است كه در هفته پدافند غيرعامل (4 تا 10 آبان) اجرا خواهد شد.

وي تاكيد كرد : پدافند غيرعامل، انسان محور است زيرا از اساسي ترين سرمايه يعني مردم حفاظت مي كند.
 

 

تاریخ:
1392/08/05
تعداد بازدید:
149
منبع:
Powered by DorsaPortal