دانشجویان عزیز تهذیب را مد نظر قرار دهند، بی توجهی به معنویت نتیجه ای جز سقوط ندارد
جلسه توجیهی دانشجویان جدیدالورود دوره کارشناسی ارشد واحد اصفهان(خوراسگان)، با حضور حجه الاسلام والمسلمین میردامادی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اصفهان و با شرکت رئیس این واحد احمد علی فروغی ابری، معاونین، رؤسای دانشکده ها، مدیران گروه و سایر مدیران، برگزار شد.

 

حجه الاسلام و المسلمین میردامادی در واحد اصفهان (خوراسگان):

دانشجویان عزیز تهذیب را مد نظر قرار دهند، بی توجهی به معنویت نتیجه ای جز سقوط ندارد 

     جلسه توجیهی دانشجویان جدیدالورود دوره کارشناسی ارشد واحد اصفهان(خوراسگان)، با حضور حجه الاسلام والمسلمین میردامادی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اصفهان و با شرکت رئیس این واحد احمد علی فروغی ابری، معاونین، رؤسای دانشکده ها، مدیران گروه و سایر مدیران، برگزار شد.

 در این جلسه حجه الاسلام و المسلمین میر دامادی، رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اصفهان با سخنانی، دانشجویان را به حرکت در مسیر رشد و کمال انسانیت و بهره گیری از لحطات عمر برای شناخت خالق هستی و عبودیت دعوت نمود.

     امام جمعه موقت اصفهان، افزود: فلسفه ی خلقت انسان، تکامل است. کسب علم بسیار فضیلت دارد اما علم به خودی خود، هدف نیست، علم ابزاری است برای انسان شدن و تکامل شخصیت.

     میردامادی اظهار داشت: دانشگاه بستری برای تکامل است اما هدف اصلی، رسیدن به رشد انسانی است. هیچ دین و مکتبی به اندازه اسلام بر کسب علم و دانش تاکید ننموده است. اسلام می فرماید: اطلب العلم من المهد الی اللحد، ز گهواره تا گور دانش بجوی، در اسلام به ما فرموده اند: علم نور است؛ من کان فی هذه اعمی فهو فی الاخره اعمی، آنکه در این دنیا کور بود در آن دنیا هم کور است لذا هدف از علم آموزی رشد و تکامل شخصیت انسانی است، انسان شدن مهم است.

   رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اصفهان خاطر نشان ساخت: دانشجویان عزیز، خدا را شاکر باشید که قدم به دانشگاهی گذاشته اید که دانشگاهی است موفق، جامع و تولید گر علم و دانش. جناب آقای دکتر فروغی ابری ریاست محترم این دانشگاه، قریب به 30 سال است که زحمات زیادی را برای بالندگی این دانشگاه، کشیده اند.

     میردامادی افزود: افتخارات دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان)، بسیار زیاد است؛ کسب رتبه اول در 15 سال پیاپی در آزمونهای دستیاری و پایه دندانپزشکی کشور توسط دانشجویان دندانپزشکی این دانشگاه، افتخار کمی نیست. در سایر رشته ها نیز همین گونه است.

    امام جمعه موقت اصفهان خطاب به دانشجویان گفت: جوانان عزیز! در کنار تحصیل، تهذیب نفس را هم مد نظر قرار دهید، به معنویت خود توجه کنید، بی توجهی به معنویت جز سقوط نتیجه ای ندارد، نماز خود را در اول وقت اقامه نمایید، شرکت در نماز جماعت را در اولویت کارهای خود قرار دهید تا موفقیت همواره قرین شما باشد، علم و ایمان را توام داشته باشید .

     عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان در پایان با تجلیل از اقدامات خوب فرهنگی واحد خوراسگان گفت: احساس تعهد و علاقه دکتر فروغی ریاست این دانشگاه و معاونین ایشان در تشویق دانشجویان محقق و مکتشف بویژه در تحقیقات دینی، می تواند برای شما جوانان بسیار نوید بخش باشد.

   در ابتدای این جلسه فروغی ابری رییس دانشگاه، در سخنانی ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: در سالهای جنگ تحمیلی، عده ای با فداکاری و ایثارگری از کشور اسلامی ایران دفاع کردند. باید قدردان و قدرشناس این ایثارگران بود، امروز جانبازان، ایثارگران و آزادگان مدال های افتخار ایران اسلامی هستند. اگر نبود رشادت جوانان ایثارگر در دوران دفاع مقدس در مقابل 38 کشور که پشت سر رژیم بعثی صدام بودند، امروز شاهد این امنیت و اقتدار نبودیم. باید یاد و خاطره ی شهدای عزیز و همه ی ایثارگران را گرامی داشت.

 

    فروغی گفت: من دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و دانشجویان دوره دکتری را دانشجویان حرفه ای می دانم. من به شما دانشجویان می گویم و تأکید می کنم؛ بهترین دوران عمر دوران کسب علم و تحصیل یعنی دوران دانشجویی است. جوانان عزیز قدر این فرصت را بدانند تا بتوانند در آینده برای کشور خود مفید باشند.

    دبیر هیأت امنا دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان گفت: امروزه می گویند منابع انسانی از کمیاب ترین منابع است. امروزه منابع انسانی فرهیخته را در دنیا منابع کمیاب می دانند. البته راه پیشرفت برای انسان در هیچ سنی بسته نیست. شما دانشجویان باید فرصت حضور خود را در دوره ی کارشناسی ارشد قدر بدانید.

    رئیس واحد خوراسگان در معرفی واحد اصفهان(خوراسگان) اظهار داشت: افتخارات واحد خوراسگان امروزه در مجامع جهانی به ویژه جهان اسلام زبانزد است،کسب عنوان دانشمند برتر جهان اسلام توسط هیئت علمی این دانشگاه دکتر محسن گل پرور از افتخارات ماست. کسب 15 سال عنوان برتر در آزمونهای دستیاری علوم پزشکی کشور و بسیاری دیگر از افتخارات علمی و تحقیقاتی.

     فروغی ابری در تبیین اهمیت جایگاه دانشجو و استاد در فرهنگ دینی اسلام، گفت: استاد از جایگاهی رفیع در آموزه های دینی اسلام برخوردار است اما اساس استادی و معملی صداقت است. دانشجویان نیز باید در همه جا نشان بدهند که دانشجو قشر فرهیخته است. شخصیت دانشجویان باید نشان دهنده دانشگاهی بودن و الگویی برای جامعه باشند و باید بگونه ای باشد که ما به دانشجویان خود افتخار کنیم.

تاریخ:
1392/07/03
تعداد بازدید:
311
منبع:
Powered by DorsaPortal