آغاز به کار دبیرخانه اولین سمپوزیوم بین المللی گردشگری ورزشی در واحد اصفهان(خوراسگان)
مراسم افتتاحیه دبیرخانه انجمن گردشگری ورزشی کشور با حضور فروغی ابری رئیس واحد خوراسگان، خوش سرور رئیس انجمن گردشگری ورزشی کشور، دبیر و مشاور بین الملل انجمن و دیگر مسؤولین مربوطه در واحد اصفهان(خوراسگان) برگزار شد.

 

همزمان با آئین افتتاح دبیرخانه انجمن گردشگری ورزشی کشور روی داد:

آغاز به کار دبیرخانه اولین سمپوزیوم بین المللی گردشگری ورزشی در واحد اصفهان(خوراسگان)

 

     مراسم افتتاحیه دبیرخانه انجمن گردشگری ورزشی کشور با حضور فروغی ابری رئیس واحد خوراسگان، خوش سرور رئیس انجمن گردشگری ورزشی کشور، دبیر و مشاور بین الملل انجمن و دیگر مسؤولین مربوطه در واحد اصفهان(خوراسگان) برگزار شد. 

 مدیر روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان با اعلام این خبر افزود: در ابتدای این برنامه دکتر فروغی رئیس دانشگاه، با ارائه سخنانی ضمن تأکید بر اهمیت ورزش در دنیای امروز و تأثیرات بی بدیل آن بر سلامت جسم و روان افراد جامعه، گردشگری ورزشی را بحثی نسبتاً نوپا در صنعت توریسم دانست.

     عالمیان اظهار داشت: در ادامه این برنامه رضا خوش سرور، رئیس انجمن گردشگری ورزشی کشور با قدردانی از همکاریهای دکتر فروغی ابری و واحد خوراسگان، به تبیین صنعت گردشگری ورزشی در دنیا پرداخت.

   عالمیان افزود: در این برنامه رئیس انجمن گردشگری ورزشی، با تشریح اهداف و برنامه های انجمن گردشگری ورزشی کشور، هدف اصلی از برگزاری سمپوزیوم بین المللی گردشگری ورزشی را توسعه این صنعت در ایران دانست. وی گفت: در آمد حاصل از گردشگری ورزشی در برخی کشورهای همسایه از درآمد نفتی کشور ما هم بیشتر است. خوش سرور لزوم برنامه ریزی و اقدام عملی برای استفاده هرچه بیشتر از پتانسیل های بالای ورزشی کشور را برای توسعه این صنعت در ایران خواستار شد.

    مدیر روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان گفت: در جلسه خانم شروین جباریان رئیس سمپوزیوم و علی اصغر کهنسال، دبیر و مشاور بین الملل انجمن گردشگری ورزشی کشور و فریضه، نائب رئیس هیأت ورزشهای همگانی استان اصفهان بطور جداگانه با ارائه سخنانی هدف از برگزاری سمپوزیوم بین المللی گردشگری ورزشی را تشریح کردند.

   عالمیان افزود: در این نشست، احکام دبیر علمی، دبیر اجرایی و مسؤول دبیرخانه سمپوزیوم بین المللی گردشگری ورزشی به ترتیب به آقایان دکتر نمازی زاده، دانیال معادی و خانم مهرنوش اعتمادی، ابلاغ گردید.

      گفتنی است؛ اولین سمپوزیوم بین المللی گردشگری ورزشی با موضوع«فرصت ها و چالشهای سرمایه گذاری در گردشگری ورزشی»، در تاریخ های 26 و 27 دی ماه سال جاری با مشارکت انجمن گردشگري ورزشي فدراسيون ورزش هاي همگانيِ وزارت ورزش و جوانان، سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري و دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) به میزبانی این دانشگاه برگزار خواهد شد.

     در برگزاری این سمپوزیوم، استانداري اصفهان، دانشگاه اصفهان، نيروي انتظامي، اداره کل تربيت بدني استان و هيات ورزش هاي همگاني کشور همکاری نزدیک خواهند داشت.

      دانیال معادی دبیر اجرایی این سمپوزیوم، اهداف این سمپوزیوم را موارد زیر دانست:

-        شناسايي ظرفيت ها، منابع ومناطق مستعد سرمايه گذاري در زمينه گردشگري ورزشی

-         شيوه هاي جذب سرماي گذاري داخلي و خارجي در گردشگري ورزشی

-         اشتغال زايي و كارآفريني در صنعت گردشگري ورزشي

-        ارتقاء دانش، توانمندي و مهارت هاي کاربردي و عملياتيِ فعالان مرتبط در اين حوزه

-        افزايش مشاركت بخش خصوصي، انجمن­ها و سازمانهاي غيردولتي در توسعه گردشگري ورزشي

      معادی گفت: در این سمپوزیوم اساتيد، صاحب نظران و کارشناسان خبره به ارائه سخنراني خواهند پرداخت. همچنین در این رویداد علمی علاوه بر ارائه مقالات منتخب در زمینه محورهای سمپوزیوم به صورت سخنراني و پوستر، اقدامات زیر نیز صورت خواهد گرفت:

-        برگزاری کارگاه هاي علمي ـ کاربردي با حضور حرفه اي هاي گردشگري، ورزش، اقتصاد و مديريت

-        برگزاري نمايشگاه جانبي «صنعت گردشگري ورزشي»

-        انتشار کتابچه ويژه سمپوزيوم

-        انتشار ويژه نامه ويژه سمپوزيوم

-        اهداي تنديس و سپاس نامه

      معادی افزود: علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به تارنامه(سایت) سمپوزيوم به نشانی: http://ISTI.khuisf.ac.ir مراجعه کنند.

 

تاریخ:
1392/07/03
تعداد بازدید:
360
منبع:
Powered by DorsaPortal