دکتر فروغی ابری رئیس واحد اصفهان(خوراسگان): گزینش کلیدی ترین جای دانشگاه و مسؤولیت آن بسیار مهم و خطیر است
به گزارش روابط عمومی واحد اصفهان؛ دکتر احمد علی فروغی ابری رئیس واحد اصفهان و دبیر هیأت امنای استان، در مراسم معارفه مدیر گزینش دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان گفت: گزینش کلیدی ترین مسأله دانشگاه و مسؤولیت این بخش بسیار خطیر و سنگین است.

 

دکتر فروغی ابری رئیس واحد اصفهان(خوراسگان):   گزینش کلیدی ترین جای دانشگاه و مسؤولیت آن بسیار مهم و خطیر است

 

                به گزارش روابط عمومی واحد اصفهان؛ دکتر احمد علی فروغی ابری رئیس واحد اصفهان و دبیر هیأت امنای استان، در مراسم معارفه مدیر گزینش دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان گفت: گزینش کلیدی ترین مسأله دانشگاه و مسؤولیت این بخش بسیار خطیر و سنگین است.

      وی افزود: امروزه در جهان، موضوع منابع انسانی از ارزش و اهمیت بالایی برخوردار است و شاید بتوان گفت کمیاب ترین چیز، نیروی انسانی واجد صلاحیت است.

   دکتر فروغی ابری با بیان اینکه ارزش نیروی انسانی سالم و کارآمد از طلا هم بالاتر است، خاطر نشان ساخت: اگر نیروی انسانی سالم نباشد و صلاحیت نداشته باشد همه چیز به تاراج خواهد رفت.

     رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان در تشریح معیارهای انتخاب فرد سالم و کارآمد گفت: فردی را که برای انجام وظایف اجتماعی گزینش می کنیم باید از تربیت اجتماعی بالایی برخوردار باشد، باید شخصیت افراد بگونه ای باشد که جذابیت داشته باشند و اگر مردم به چنین فردی مراجعه کنند از مراجعه خود رضایت داشته باشند نه اینکه از مراجعه به وی ابراز ندامت کنند و از پیگیری امور خود نزد وی مأیوس و نا امید باشند.

    دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان افزود: در این خصوص اصالت خانوادگی هم از اهمیت بالایی برخوردار است، چه بسیار خانواده های اصیلی که فرزندان سالم به جامعه تحویل می دهند و در نقطه مقابل خانواده هایی هم هستند که نیروی مخرب و ناسالم به جامعه تحویل می دهند.

    دکتر فروغی ابری اظهار داشت: رفتارها و گذشته فرد هم در گزینش نیروی انسانی باید مد نظر قرار گیرد کما اینکه میزان و نوع تحصیلات هر فرد هم متناسب با کاری که برای آن کار گزینش می شود، باید مورد توجه باشد.

      رئیس واحد اصفهان با تأکید بر اینکه ما در یک کشور اسلامی زندگی می کنیم و دین رسمی مردم این کشور اسلام و مذهب شیعه جعفری است، توجه به دیدگاههای اعتقادی و ویژگیهای اخلاقی را از دیگر شاخصه های مهم در گزینش نیروی انسانی برشمرد و افزود: دیدگاههای عقیدتی فرد باید مورد توجه باشد، بعلاوه خلق و خوی انسانها هم از جایگاهی مهم برخوردار است، انسانهای صبور و بردبار برای پذیرش مسؤولیتهای اجتماعی مناسب ترند اما افراد تند و عصبانی نمی توانند در مسؤولیتهای اجتماعی قرار گیرند زیرا باعث نارضایتی خواهند شد.

       دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان گفت: توجه به مزاج انسانها هم در فرآیند گزینش باید مورد توجه باشد افرادی که دموی مزاج اند خیلی زود عصبی می شوند اما انسانهای سوداوی غالباً منطقی و با حوصله هستند.

 مؤسس واحد اصفهان، داشتن تعصب سازمانی را از دیگر معیارها در انتخاب فرد شایسته دانست و افزود: اگر فردی خود را مدیون نظام و سازمان متبوع خود بداند با علاقه و تلاش خالصانه تری به ارائه خدمت می پردازند، حال آنکه نیروهایی که نسبت به نظام اسلامی و سازمان متبوع، خود را مدیون ندانند از کارآمدی پایینی برخوردارند و بلکه صدمات جدی را وارد خواهند نمود.

    دکتر فروغی ابری در ادامه سخنان خود با این بیان که اگر انتخاب اصلح صورت پذیرد هم خود فرد و هم جامعه از این انتخاب بهره مند خواهند شد گفت: اگر انتخاب و گزینش خوبی نداشته باشیم و امور را بدست کسی بسپاریم که مناسب آن کار نباشد، اولین ضربه را به خود فرد زده ایم.

 دبیر هیأت امنای استان اصفهان در پایان با اشاره به تشکیل هیأت امنای استانی، تشکیل گزینش استانی را اقدامی شایسته برای تسریع در امور واحدهای دانشگاهی دانست و انتخاب سید هادی نیکزاد الحسینی را بعنوان فردی صبور، عادل، مردم دار و پرتلاش در سمت مدیر گزینش دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان، انتخابی شایسته قلمداد نمود.

 در این مراسم که با حضور تعدادی از رؤسای واحد و با شرکت مدیران گزینش واحدهای دانشگاهی استان اصفهان خلیفه سلطانی دبیر منطقه 4 ضمن تشکر از رئیس واحد اصفهان(خوراسگان)، گفت: تعیین مدیر گزینش استانی پس از انتخاب مدیر حراست استانی، در راستای تکمیل ساختار استانی دانشگاه آزاد اسلامی صورت می گیرد و در آینده نیز شاهد انتخاب بازرس دانشگاه آزاد اسلامی استان خواهیم بود.

 دبیر منطقه 4 خاطر نشان ساخت: انتخاب صحیح نیروی انسانی نه تنها مهمترین عامل در بالندگی سازمانی است بلکه از وارد شدن صدمات در یک سازمان جلوگیری خواهد کرد.

 وی افزود: گزینش باید در کار خود، خداوند متعال را ناظر خود بداند و تنها خدا را مد نظر قرار دهد. وی تشکیل گزینش استانی را در سرعت دهی به بررسی صلاحیتهای افراد، اقدامی اصولی و آن را گامی در جهت رفع مشکلات کنونی در طولانی بودن زمان بررسی صلاحیتها ارزیابی کرد.

        در این جلسه که آقایان گودرزی و اسدی به نمایندگی از مدیرکل گزینش دانشگاه شرکت داشتند، گودرزی با گرامیداشت یاد حضرت ولیعصر حجه ابن الحسن(عج)، غزلی زیبا به ساحت آن بزرگوار تقدیم و به تشریح وظایف گزینش پرداخت.

    وی با قرائت آیاتی از سوره طه، جایگاه مهم گزینش را با اشاره به آیات کریمه قرآن و کلام ائمه اطهار (ع) وبا استناد به بیانات امام راحل (ره) و فرمایشات مقام معظم رهبری تبیین نمود و اظهار داشت در آیات 29 و 30 سوره ی طه «واجعل لی وزیراً من اهلی 29 هارون اخی 30» دغدغه حضرت موسی (ع) نیز گزینش و انتخاب فردی امین و شایسته برای همراهی خود بود.

 گودرزی افزود: توجه به اثر وراثت، اراده و محیط بر گزینش افراد بسیار مهم است، اثر بخشی محیط در تقویت روحیه ی اخلاقی منطبق با شعائر اسلامی را باید مورد توجه قرار داد.

 وی گفت: نگاه نیروهای گزینش باید نگاهی مبتنی بر بشارت باشد، نگاهی توأم با رأفت و مهربانی نه نگاهی دائر بر خشونت و نذارت بلکه داشتن دیدگاه تنبه و بشارت.

  گودرزی در ادامه سخنان خود با معرفی آقای نیکزاد الحسینی بعنوان مدیر گزینش دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان، وی را فردی فعال، مردم دار و از نیروهای کوشا در میان گزینش های کشور دانست و ابراز داشت: انشاء الله کماکان با اهتمام ایشان در امور محوله در  این استان، شاهد رشد و تعالی هر چه بیشتر دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان در راستای سیاستهای دفتر مرکزی گزینش باشیم.

 

تاریخ:
1392/06/16
تعداد بازدید:
449
منبع:
روابط عمومی واحد
Powered by DorsaPortal