دکتر فروغی ابری:عالی ترین خدمت، جانبازی برای حفظ ارزشها دانست
روابط عمومی واحد اصفهان؛ دکتر فروغی ابری گفت: عالی ترین خدمت، جانبازی برای حفظ ارزشها دانست و خدمت به فرزندان شاهد و ایثارگر افتخار بزرگی است

    به گزارش روابط عمومی واحد اصفهان؛ رئیس واحد اصفهان(خوراسگان) که در آیین افتتاحیه اولین همایش سراسری مدیران شاهد و ایثارگر کشور در واحد اصفهان سخن می گفت، خطاب به مدیران شاهد و ایثارگر واحدهای دانشگاهی کشور اظهار داشت: عالی ترین خدمت، جانبازی برای حفظ ارزشها است، قدر این خدمت را بدانید، این فرصت را خداوند متعال برای شما قرار داده است.

     دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان با توصیف اهمیت جایگاه خانواده شهدا و ایثارگران، خطاب به خادمین دانشجویان شاهد و ایثارگر گفت: باید خدمت به فرزندان شاهد و ایثارگر عاشقانه و با علاقه باشد.

      فروغی ابری اظهار داشت: باید فضای دانشگاهی به گونه ای باشد که فرزند شاهد و ایثارگر از ابراز اینکه فرزند شهید، جانباز و یا آزاده است خجالت نکشد بلکه این موقعیت را برای خود افتخار بداند.

     رئیس واحد اصفهان خاطر نشان ساخت: مسؤولین واحدها شخصاً امور فرزندان شاهد و ایثارگر را پیگیری نمایند. وی با بیان اینکه در واحد اصفهان در هر نشستی که با موضوع فرزندان شاهد و ایثارگر برگزار کرده ایم از 1200 دانشجوی شاهد و ایثارگری که داریم، بالغ بر 1100 عضو شرکت کرده اند، افزود: این حضور واستقبال فرزندان شاهد و ایثارگر از برنامه های دانشگاه، نشان از سطح خوب خدمات ارائه شده به این عزیزان در واحد اصفهان است.

   در ادامه این برنامه، حسین نصیرزاده مشاور ریاست دانشگاه و مدیرکل ستاد امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی با حضور در جایگاه به ارائه سخنان خود پرداخت.

 

     نصیرزاده گفت: با توجه به اهمیت جایگاه و نقش اساتید و مدرسین ایثارگر، برای اولین بار در سطح دانشگاههای کشور، آئین نامه اساتید شاهد و ایثارگر، در دانشگاه آزاد اسلامی تدوین شده و بزودی ابلاغ خواهد شد.

 

     مدیر کل ستاد امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی، مهمترین اقدام ستاد شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی را در دوره جدید، گسترش خدمات به ایثارگران دانشگاهی اعم از دانشجویان، اساتید و کارکنان دانسته و افزود: مأموریت اول ستاد امور شاهد و ایثارگان دانشگاه آزاد اسلامی، ترویج روحیه و فرهنگ ایثارگری و شهادت طلبی در میان دانشگاهیان است.

 

    مشاور ریاست عالی دانشگاه، توجه ویژه فرهاد دانشجو ریاست عالی دانشگاه به مقوله خدمت رسانی به ایثارگران و فرزندان شاهد و فرزندان ایثارگران دفاع مقدس را، مهمترین انگیزه همکاران خود در خدمت به این عزیزان قلمداد نمود و اظهار داشت: در ساختار جدید ستاد امور شاهد و ایثارگران با ایجاد معاونتهای جدید فرهنگی، آموزشی، اجرایی، امور مناطق و مدیریت های امور مالی و پیگیری، تحول جدیدی را در بخش ارائه خدمات به جامعه ایثارگران دانشگاه ایجاد کرده ایم.

 

    نصیرزاده، افزود: در تشکیلات جدید بیش از 5000 سمت سازمانی را در قالب بخش امور شاهد و ایثارگران در سازمان کار واحدهای دانشگاهی کشور ایجاد کرده ایم و این موضوع در هیأت رئیسه سازمان مرکزی دانشگاه به اتفاق آراء به تصویب همه معاونین و اعضای هیأت رئیسه دانشگاه رسیده است.

 

      مدیرکل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه، خاطر نشان ساخت: باید با بهره گیری از عقبه فرهنگی و معنوی سالهای دفاع مقدس نسبت به ایجاد فضای ایثارگری و شهادت طلبی در محیط دانشگاهی همت گمارد و فضای دانشگاه را به عطر ایثارگری معطر نمود.

 

 نصیر زاده اظهار داشت: با استعانت از امر مولا و مقتدای خود امام خامنه ای که جذب حداکثری را استراتژی نظام اسلامی می دانند، ستاد امور شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی خدمتگزار همه کسانی است که در هر لباس و موقعیتی به نظام اسلامی ایران خدمت کرده اند.  

 

     مشاور ریاست عالی دانشگاه گفت: با تغییرات جدیدی که در آئین نامه ها داشته ایم هر رزمنده ای که حداقل 6 ماه حضور در جبهه داشته است اعم از حضور داوطلبانه و غیره، جزو جامعه ایثارگری ماست و خود و همسر و فرزندان او مشمول استفاده از خدمات آموزشی و دانشجوی ستاد امور شاهد و ایثارگر خواهد بود.

 

    وی با یادآوری رهنمود ریاست عالی دانشگاه که؛ ما با یک دست پرچم ولایت و با دست دیگر پرچم فرهنگ را برافراشته ایم، گفت: ایثارگران و فرزندان شاهد و ایثارگر، علمداران و پرچمداران اصلی فرهنگ اسلامی در دانشگاه هستند.

 

    نصیرزاده گفت: در تغییرات جدیدی که در مقررات داشته ایم برغم ممنوعیت نقل و انتقال دانشجویان به استانهای تهران و البرز، با نظر ریاست دانشگاه و تأکید ایشان، فرزندان شاهد و ایثارگر از این ممنوعیت مستثنی بوده و می توانند به هر جای کشور که درخواست داشته باشند، حتی استانهای تهران و البرز، منتقل شوند.

 

      مدیرکل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه از مدیران و کارشناسان امور شاهد وایثارگر واحدهای دانشگاهی کشور خواست با تلاش و پیگیری، دانشجویان و نخبگان شاهد و ایثارگر را به شرکت در مجامع علمی ترغیب و حمایتهای لازم را در این خصوص از این عزیزان در برنامه کاری خود قرار دهند. وی شناسایی اساتید ایثارگر را از وظایف دیگر دفاتر امور شاهد و ایثارگر واحدهای کشور دانست و گفت: در راستای شناسایی و حمایت از اساتید ایثارگر دانشگاه، آئین نامه جدید اساتید شاهد و ایثارگر دانشگاه تدوین شده که بزودی ابلاغ خواهد شد.

 

     نصیر زاده در پایان سخنان خود، هدف از این همایش را تلاش برای عملیاتی ساختن آئین نامه ها و مقررات خدمت به ایثارگران دانشگاه تا دستیابی به نتایج مطلوب دانست و از همه دست اندرکاران برگزاری این همایش تشکر کرد و گفت: من بطور ویژه باید از زحمات ریاست بسیجی، وظیفه شناس و کاردان واحد اصفهان(خوراسگان) آقای فروغی ابری تقدیر و سپاسگزاری ویژه کنم که در هفته های اخیر با پیگیریها و زحمات خود زمینه برگزاری این همایش را فراهم آوردند.

 

    به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی واحد اصفهان، در ابتدای این برنامه محمد عبادی اصفهانی از قاریان برجسته کشور و کارمند واحد اصفهان، با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید فضای معنوی خاصی را به این اجلاس بخشید. 

    گفتنی است اولین همایش مدیران شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی به میزبانی واحد اصفهان (خوراسگان) در روز چهارشنبه 6 شهریور ماه در این واحد برگزار شد.

 

تاریخ:
1392/06/09
تعداد بازدید:
172
منبع:
روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان
Powered by DorsaPortal