برگزاری جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان با حضور دکتر فرهاد دانشجو
دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان و رئیس واحد اصفهان از برگزاری اولین جلسه این هیأت با حضور دکتر فرهاد دانشجو خبر داد.

دکتراحمدعلی فروغی ابری دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان در گفتگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا اظهار داشت: جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان با حضور دکتر فرهاد دانشجو ریاست دانشگاه آزاد اسلامی و 16 نفر از اعضای این هیات روز سه شنبه 29 مرداد ماه به میزبانی واحد اصفهان(خوراسگان) برگزار می شود.

وی گفت: آیت الله طباطبایی امام جمعه اصفهان، ذاکر اصفهانی استاندار، نمایندگان شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت بهداشت و علوم،نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها، اعضای کمیسیون دائمی هیأت امنا و .... در این جلسه حضور خواهند داشت.

دکترفروغی ابری با بیان اینکه جلسه توجیهی کمیسیون دائمی هیأت امناء دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان با حضور اعضا بتازگی برگزار شده است، افزود: با تشکیل هیات امنای استان اختیارات به واحدها و مناطق واگذار می شود و دانشگاه در سازمان مرکزی نقش نظارتی و پیگیری خواهد داشت علاوه بر اینکه به فعالیت واحدها و مناطق سرعت می بخشد باعث افزایش مشارکت دانشگاهیان و نخبگان کشور در مدیریت دانشگاه­ می شود.

رئیس واحد اصفهان(خوراسگان)استفاده از خرد جمعی،حمایت از واحدهای دانشگاهی، تمرکززدائی، ارتقای کیفیت در تصمیم­گیری­ها، زمینه بهره­مندی از افکار و دیدگاه­های مختلف در مدیریت دانشگاهی براساس نیازسنجی­های منطقه­ای و استانی و نیز افزایش انگیزه جهت مشارکت در توسعه آموزش عالی از مهمترین اهداف و رویکردها در هیات امنای استانی است.

دبیر هیأت امنای استان و رئیس واحد اصفهان در تشریح وظایف کمیسیون دائمی هیأت امنا با تأکید بر نقش مهم و اثر بخش کمیسیون دائمی اظهار داشت: برابر شرح وظایف ابلاغی و همچنین مطابق بخشنامه نحوه فعالیت هیأت امنای استانی، دبیرخانه هیأت امنای استان در بزرگترین واحد مرکز استان یعنی واحد اصفهان(خوراسگان)، تشکیل می شود و برابر بند 9 بخشنامه مذکور دبیر هیأت امناء، تمامی مصوبات هیأت امنای استانی را پس از تأیید رئیس دانشگاه، برای رئیس منطقه و نماینده تام الاختیار وی در امور هیأت امناء و حسب مورد برای واحدها ارسال خواهد کرد.

وی گفت: وظایف کمیسیون دائمی، بسیار حائز اهمیت است چرا که مطابق بند 10 بخشنامه، مسؤولیت بررسی کارشناسانه و تطبیق دستور کار جلسات هیأت امناء با قوانین و مقررات و سیاستهای کلی دانشگاه، با کمیسیون دائمی هیأت امناء است و به عبارت دیگر خوراک اصلی جلسات هیأت امنا را کمیسیون دائمی فراهم می کند و عملکرد صحیح و مطابق با سیاستهای دانشگاه و تدبیر مناسب کمیسیون دائمی می تواند واحدهای دانشگاهی استان را در مسیر پیشرفت و تعالی قرار دهد و راه را برای دستیابی به دانشهای جدید فراهم آورد.

بازدید دانشجو از پژوهشگاه و مجتمع دندانپزشکی واحد خوراسگان و کلنگ زنی خوابگاه واحد

دکترفروغی ابری در ادامه از بازدید رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از این واحد دانشگاهی بعد از جلسه هیات امنا خبر داد و گفت:دکتر فرهاد دانشجو بعد از اولین جلسه هیات امنای استان اصفهان از پژوهشگاه منحصر به فرد واحد خوراسگان و پژوهشکده های زیرمجموعه بازدید خواهد کرد.

رئیس واحد اصفهان با بیان اینکه دانشجو در ادامه حضور خود با 25 نفر از موسسان شرکت های دانش بنیان دیدار کرده و با ایده های آنها آشنا خواهد شد، بیان داشت: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی همچنین از گلخانه واحد اصفهان و مجتمع دندانپزشکی بازدید خواهد کرد.

دبیر هیأت امنای استان و رئیس واحد اصفهان از کلنگ زنی خوابگاه خواهران واحد خوراسگان توسط فرهاد دانشجو خبر داد و افزود: زمین این خوابگاه که توسط فرد خیری با ظرفیت 350 نفر در 5 طبقه ساخته خواهد شد 4 هزار متر مربع است.

تاریخ:
1392/05/28
تعداد بازدید:
1138
منبع:
Powered by DorsaPortal