نقش آفرینی دانشگاه آزاد اسلامی در عرصه آموزش عالی کشور در بیش از یک ربع قرن اخیر، چشمگیر بوده است
رئیس واحد خوراسگان گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با نقش آفرینی مؤثر در بیش از یک ربع قرن فعالیت خود در عرصه آموزش عالی کشور، خدمات چشمگیر و بی شماری را به ایران اسلامی تقدیم نموده است.
 رئیس واحد خوراسگان گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با نقش آفرینی مؤثر در بیش از یک ربع قرن فعالیت خود در عرصه آموزش عالی کشور، خدمات چشمگیر و بی شماری را به ایران اسلامی تقدیم نموده است.

       فروغی ابری که در جلسه مشترک هیئت رئیسه واحد خوراسگان با اعضای منتخب شورای اسلامی شهر اصفهان سخن می گفت، افزود: از مهمترین ویژگیهای اصفهان امروز، تحصیل بیش از 250 هزار دانشجو در این شهر است و دانشگاه آزاد اسلامی با حضور برجسته و تأثیرگذار خود در بیش از یک ربع قرن گذشته، توانسته با نقش آفرینی در عرصه آموزش عالی، علاوه بر تربیت نیروهای متخصص مورد نیاز این خطه از سرزمین اسلامی ، تولیدات علمی قابل توجهی را به جامعه عرضه نماید.

     دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان، ضمن تشریح فعالیتها و دستاورهای آموزشی و پژوهشی افتخارآفرین دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان و تفاهم نامه های علمی با دانشگاههای معتبر جهان و عضویت در اتحادیه دانشگاههای جهان اسلام، گفت: شهر اصفهان با برخورداری از قابلیتهای فرهنگی، تاریخی، گردشگری و صنعتی، امروز به یکی از مهمترین کلان شهر های کشور و حتی جهان اسلام تبدیل شده است.

     فروغی ابری خطاب به اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار داشت: البته آسیبهای بالقوه مهمی، این شهر را که از شهرهایی است که به ثبت جهانی هم رسیده، در معرض تهدید قرار داده که برخی از آنها مانند؛ کمبود منابع آبی و کاهش جریان آب زاینده رود، توسعه صنعتی بی رویه بویژه گسترش صنایع مادر ـ که خطرات زیست محیطی زیادی را در پی داشته است ـ مهاجرت های بی رویه، که خود از تبعات منفی توسعه صنعتی است، ترافیک شدید در مراکز شهری، گسترش روز افزون جمعیت شهری و کاهش جمعیت روستایی، نداشتن برنامه ای منسجم برای توسعه صنعت توریسم و ... است که رفع این آسیب ها، برنامه ریزی جدی و تلاش شبانه روزی مسؤولین شهر، بویژه اعضای شورای اسلامی شهر را می طلبد.

     رئیس واحد خوراسگان با تأکید بر اینکه استفاده از ظرفیتهای علمی دانشگاهی و بهره گیری از نظریات متخصصین و کارشناسان برای حل مشکلات اصفهان یکی از راههای مفید است، افزود: امروز اصفهان یک شهر دانشگاهی است و حضور چشمگیر متخصصین دانشگاهی و تحصیل دهها هزار دانشجوی جوان در این شهر فرصتهای زیادی را در اختیار مسؤولین قرار داده است.

     فروغی ابری با انتقاد از تبعات زیست محیطی صنایع بزرگ بویژه صنایع معدنی و فلزی برای شهر اصفهان و اقلیم طبیعی آن، خواستار کاهش عوارض اینگونه صنایع شد.

      رئیس واحد خوراسگان در پایان سخنان خود ضمن عرض خیر مقدم مجدد به اعضای شورای اسلامی اصفهان، از زحمات و تلاشهای ایشان بویژه در امر زیباسازی های روز افزون و پاکیزگی و نظافت مثال زدنی شهر اصفهان تقدیر نمود و گفت: این دستاوردها نبوده است مگر با همت و کار مسؤولین شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان.

      در ابتدای این جلسه، اسماعیلی معاون فرهنگی واحد خوراسگان، ضمن بیان شمه ای از دستاوردها و افتخارات واحد، بویژه افتخارات فرهنگی دانشگاه، خواستار تغییر در نگرش مدیریت شهر و استفاده از رویکرد فرهنگی در برنامه ریزی شهری شدند.

        در این جلسه که اکثریت منتخبین شورای اسلامی شهر اصفهان حضور داشتند، عباس حاج رسولیها، رئیس این شورا و نیز رسول جهانگیری از منتخبین شورا، با ابراز خرسندی از حضور در این نشست مشترک، ضمن تقدیر از تلاشهای دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان، ابراز داشتند: بهره گیری از ایده ها و طرحهای متخصصین دانشگاهی و بکارگیری آن در برنامه ریزی ها از مهمترین اهداف شورای اسلامی شهر اصفهان است و در این میان با توجه به قابلیتهای علمی واحد خوراسگان، یقیناً شورای شهر، خود را بی نیاز از نظریات و مشاوره های فنی و تخصصی این دانشگاه نمی داند.

    سایر اعضای منتخب شورای اسلامی اصفهان نیز هر کدام بصورت جداگانه، از برگزاری این جلسه اظهار رضایت کرده و خواستار تداوم و برپایی این گونه جلسات بصورت متناوب در هر شش ماه یکبار شدند.

    در انتهای این جلسه و همزمان با اذان مغرب، میهمانان در ضیافت افطاری دانشگاه، شرکت کردند.

تاریخ:
1392/05/01
تعداد بازدید:
172
منبع:
روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان
Powered by DorsaPortal