برگزاری آزمون ارتقاء دستیاری دندانپزشکی در واحد خوراسگان (اصفهان)
همزمان با دانشکده های دندانپزشکی سراسر کشور، آزمون ارتقاء دستیاری دندانپزشکی، صبح امروز در واحد خوراسگان، برگزار شد.

رئیس دانشکده دندانپزشکی واحد خوراسگان با اعلام این خبر گفت: در این آزمون، دانشجویان دوره های تخصص دندانپزشکی بمنظور کسب امتیاز لازم جهت ارتقاء به دوره های بالاتر، مورد ارزیابی علمی قرار می گیرند.

دکتر سعید آذربایجانی با این توضیح که این دومین سال پیاپی است که این آزمون بصورت همزمان توسط دبیرخانه شورای تخصصی وزرات بهداشت درمان و آموزش پزشکی در تمامی دانشکده های دندانپزشکی سراسر کشور برگزار می شود، اظهار داشت: در دانشگاه آزاد اسلامی تنها دو دانشکده دندانپزشکی یعنی واحد دندانپزشکی تهران و واحد خوراسگان، میزبان این آزمون هستند.

موسس اولین شورای سیاست گذاری امور دندانپزشکی کشور با بیان اینکه قبولی در این آزمون، برای دانشجویان ترم آخر دوره تخصص، معیار معرفی به آزمون بورد تخصصی کشور است، گفت: در این آزمون دانشجویان سال اول دوره تخصص، باید حداقل 35 درصد، دانشجویان سال دوم 45 درصد و دانشجویان سال سوم 55 درصد نمره لازم را کسب تا امکان ارتقاء به سال تحصیلی بالاتر را داشته باشند.

دکتر آذربایجانی افزود: در دانشکده دندانپزشکی واحد خوراسگان، از 10 گرایش تخصصی دندانپزشکی، 9 رشته تخصصی دندانپزشکی با مصوبه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دایر است که در حال 67 دانشجو در این دوره های تخصصی، به تحصیل اشتغال دارند.

به گزارش آنا؛ دوره های تخصصی دندانپزشکی واحد خوراسگان، بعنوان فوق دکتری دندانپزشکی، بالاترین مقطع تحصیلی این واحد دانشگاهی بوده که در 9 گرایش تحصیلی؛ اندودانتیکس، پریودانتیکس، جراحی دهان و فک و صورت، ارتودانتیکس، بیماریهای دهان، پاتولوژی فک و دهان، ترمیمی، رادیولوژی دندان و فک و صورت و دندانپزشکی کودکان، به تربیت متخصص می پردازد.

تاریخ:
1392/04/17
تعداد بازدید:
408
منبع:
Powered by DorsaPortal