پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی خاکشناسی در گرایش بیولوژی و بیوتکنولوژی خاک واحد خوراسگان
برای اولین بار در دانشگاه آزاد اسلامی، در راستای استفاده از فناوریهای نو در کشور واحد خوراسگان (اصفهان) اقدام به پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی خاکشناسی در گرایش بیولوژی و بیوتکنولوژی خاک کرد.

معاون آموزشی واحد خوراسگان (اصفهان) گفت: با موافقت سازمان مرکزی دانشگاه و مجوز صادره از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، واحد خوراسگان، از طریق آزمون دکتری سال جاری و انجام مصاحبه شفاهی، اقدام به پذیرش دانشجو در رشته دکتری خاکشناسی، گرایش بیولوژی و بیوتکنولوژی کرد.

دکتر هودجی اظهار داشت: آزمون مصاحبه شفاهی این رشته، چهارشنبه هفته گذشته از میان قبول شدگان بخش کتبی آزمون، در این واحد دانشگاهی بعمل آمد و 4 نفر حائز بیشترین امتیاز شدند که از مهر ماه سال جاری تحصیل خود را در این رشته آغاز خواهند کرد.

دبیر شورای گسترش استان اصفهان افزود: واحد خوراسگان با برخورداری از اساتید مجرب و متخصص و داشتن آزمایشگاههای پیشرفته ای مانند؛ آزمایشگاه بیوتکنولوژی، دستگاههای تعیین توالی ژن، الکتروفرز، پی سی آر، جی سی مس و آزمایشگاه مجهز سلولی مولکولی خود بستر تربیت متخصص را در این رشته فراهم آورده است.
وی عنوان کرد: در واحد خوراسگان از سالهای پیش سه گرایش دیگر دکتری تخصصی خاکشناسی؛ گرایش شیمی و حاصلخیزی خاک، فیزیک و حفاظت خاک و گرایش پیرایش، رده بندی و ارزیابی خاک، دایر بوده و متخصصینی در این گرایشها تربیت و به جامعه علمی کشور تقدیم شده است.

دکتر هودجی اظهار امیدواری کرد این اقدام گامی در جهت استفاده از تکنولوژیهای برتر در ایران عزیز اسلامی باشد و واحد خوراسگان این خدمت کوچک را به ملت سرافراز ایران تقدیم می کند.

 

تاریخ:
1392/03/29
تعداد بازدید:
240
منبع:
Powered by DorsaPortal