آغاز مطالعات اولیه جهت احداث نیروگاه و راه اندازی تأسیسات آب شیرین کن در واحد خوراسگان
رئیس واحد خوراسگان از آغاز مطالعات اولیه جهت ایجاد نیروگاه خورشیدی و احداث تأسیسات آب شیرین کن با استفاده از انرژی تابشی خورشید در این واحد خبر داد.

 

دکتر احمدعلی فروغی ابری در حاشیه جلسه مشترک با پروفسور جعفری، استاد دانشگاه صنعتی برلن و متخصص فتوولتائیک در واحد خوراسگان گفت: مطالعات اولیه بمنظور احداث نیروگاه و راه اندازی تأسیسات آب شیرین کن با استفاده از انرژی تابشی خورشید آغاز شد.

دکتر فروغی ابری گفت: با توجه به ضرورت استفاده از انرژی های نو و در جهت افزایش بهره وری در مصرف انرژی، نظر به شرایط اقلیمی و تابشهای مناسب خورشیدی در منطقه اصفهان، واحد خوراسگان در نظر دارد با همکاری دانشگاه صنعتی برلن، مطالعات لازم را برای احداث نیروگاه خورشیدی آغاز کند.
دبیر هیأت امناء دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان اظهار داشت: در حال حاضر واحد خوراسگان دارای یک حلقه چاه بسیار عمیق است که متأسفانه به رغم داشتن 8 اینج آب خروجی، آب این چاه شور و غیرقابل استفاده است.

وی گفت: در مذاکرات صورت گرفته با جعفری در صدد هستیم با احداث یک واحد آب شیرین کن خورشیدی، آب چاه مذکور را شیرین و برای مصارف دانشگاه از آن استفاده کنیم.
پروفسور جعفری پس از بازدید از آزمایشگاهها و مراکز تحقیقاتی واحد خوراسگان ضمن ابراز خشنودی از پیشرفتهای علمی ایران در سالهای اخیر، ابراز داشت: من دانشگاههای صنعتی مهم ایران را بازدید کرده ام اما تجهیزات آزمایشگاهی و توانمندیهای تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان را به مراتب بهتر یافته ام.
پروفسور جعفری خواستار گسترش همکاریهای علمی و تحقیقاتی و برگزاری سمینارهای مشترک علمی میان واحد خوراسگان و دانشگاه صنعتی برلن و امضای تفاهم نامه مشترک میان دو دانشگاه شد.

 

تاریخ:
1392/03/25
تعداد بازدید:
129
منبع:
Powered by DorsaPortal