بازدید سفیر جمهوری اوگاندا از دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان
آقای «محمد احمد کسوولر» سفیر جمهوری اوگاندا در راس هیاتی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان بازدید نمودند.

ایشان از روز سه شنبه به منظور آشنایی با فعالیت های علمی ، تحقیقاتی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان ، وارد این دانشگاه شدند.

آقای دکتر فروغی ابری ، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان در جلسه ای که در آستانه ورود ایشان برگزار شده بود ، ضمن ارائه گزارشی جامع از آمار دانشجویان ، فارغ التحصیلان ، اساتید و کادرعلمی دانشگاه به تشریح فعالیت های تحقیقاتی و علمی دانشگاه و دستاوردهای آن پرداختند.

ایشان با بیان خلاصه ای از عملکرد شرکت های دانش بنیان در دانشگاه ، هدف گذاری دانشگاه را تولید علم و امکان تجاری سازی محصولات دانش بنیان دانستند.

در ادامه این برنامه آقای دکتر نجفی معاونت پژوهشی و فناوری واحد خوراسگان ضمن توصیف قابلیت های صنعتی و فنی شهراصفهان گزارش مبسوطی از فعالیت های صورت گرفته در حوزه پژوهش دانشگاه به ویژه در زمینه ایجاد مرکز رشد و توسعه شرکت های دانش بنیان ارائه نمودند.

همچنین معاونین آموزشی و فرهنگی دانشگاه به ترتیب آقایان دکتر هودجی و دکتراسماعیلی هرکدام به صورت جداگانه ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های حوزه خود خواهان گسترش روابط علمی دانشگاه با کشور دوست ، اوگاندا شدند.

آقای کسوولر نیز ضمن ابراز خرسندی و شعف فراوان به دلیل حضور در ایران به ویژه سفر به شهراصفهان ، اصفهان را نگین درخشنده هنر و تمدن ایران دانستند.

ایشان با ابراز خشنودی از تلاشهای علمی ایران ، تبلیغات منفی صورت گرفته در مورد ایران را در برخی رسانه های جهان بی پایه و اساس خواندند. ایشان عنوان نمودند تبلیغات منفی علیه ایران ، این کشور را به کشوری عقب مانده ، بی بهره از علم و دانش ، فاقد تمدن و فرهنگ و ... معرفی می نماید حال آنکه اینجانب به دلیل سفرهای زیادی که به کشورهای مختلف خاورمیانه داشته ام به جرات می گویم کشوری را به زیبایی ، آرامش و فرهنگ و تمدن بالای مردمان ایران نیافته ام.

آقای کسوولر پس از اتمام این جلسه با حضور در مجموعه دانشگاه به همراه رئیس واحد خوراسگان و دیگر همراهان به بازدید میدانی از اماکن رفاهی ، علمی و آموزشی دانشگاه پرداختند.

تاریخ:
1392/03/06
تعداد بازدید:
214
منبع:
Powered by DorsaPortal