گردهمایی یک روزه کارشناسان مشاوره نواحی و مناطق آموزش و پرورش استان اصفهان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان برگزار شد
دکتر فروغی ابری ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان (اصفهان) در این همایش عنوان نمودند: « چشم انداز دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان ایجاد و توسعه رشته های جدید میان رشته ای است »

دکتر فروغی ابری ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان (اصفهان) در این همایش عنوان نمودند: « چشم انداز دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان ایجاد و توسعه رشته های جدید میان رشته ای است »


ایشان افزودند: همکاران ما در دانشگاه آزاد اسلامی خوراسگان، رشته های جدیدی مانند باغبانی گلخانه ای و یا مهندسی شیمی زیست شناسی ، ایجاد نموده اند که مورد تصویب شورای گسترش وزارت علوم قرار گرفته اند و هم اکنون در برخی از این رشته ها دانشجویان به تحصیل اشتغال دارند.

در این مراسم که با حضور معاونین واحد و روسای دانشکده ها برگزار شد، دکتر فروغی ضمن تشریح فعالیت های متنوع آموزشی، تحقیقاتی و علمی دانشگاه عنوان داشتند تعداد رشته های موجود دانشگاه؛ ۳۵ رشته کارشناسی ، ۶۲ رشته کارشناسی ارشد و ۲۰ رشته دکتری تخصصی است که با برنامه ریزی صورت گرفته و موافقت های به عمل آمده از سوی مراجع مربوطه ، به زودی تعداد رشته های کارشناسی ارشد به ۸۲ و دکتری تخصصی به ۳۰ رشته افزایش خواهند یافت.

دبیر هیات امناء دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان عنوان داشتند دراولین رتبه بندی به عمل آمده درخصوص واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور که درسال گذشته توسط وزارت علوم و فناوری صورت گرفت ، واحد خوراسگان ، رتبه اول را در کشور حائز نمود.

دکتر فروغی گسترش ارتباطات و همکاری های علمی و آموزشی واحد خوراسگان با دیگر دانشگاهها به ویژه دانشگاههای جهان را مورد تاکید قرار دادند و افزودند : هفته پیش سفیر اوگاندا ، رئیس دانشگاه کابل با حضور در دانشگاه و بازدید از بخشهای مختلف ، خواهان انعقاد قرارداد تفاهم نامه های علمی و آموزشی شدند.

همچنین معاون رئیس جمهور عراق که به اصفهان سفر کرده بودند در جلسه ای خواستار برقراری همکاریهای فی مابین میان دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان و دانشگاههای کشور متبوع خود شدند. رسماً دعوت کردند در این زمینه بازدیدی از دانشگاههای سلیمانیه عراق صورت پذیرد.

دبیر هیأت امناء دانشگاه آزاد اسلامی در منطقه چهار، همچنین به تشریح ساختار و وظایف هیأت امناء دانشگاه در این منطقه پرداخته و واحد خوراسگان را به عنوان اولین واحد علمی و پژوهشی مرکز استان محل تشکیل دبیرخانه دائمی هیأت امناء معرفی نمودند و ریاست آن واحد را دبیر هیأت امناء دانشگاه قلمداد نمودند.

دکتر فروغی خطاب به کارشناسان مشاوره آموزش و پرورش استان عنوان داشتند، در هدایت تحصیلی دانش آموزان به استعداد، توان و ویژگیهای شخصیتی دانش آموزان توجه ویژه داشته باشید. نقش مشاورین تحصیلی بسیار حائز اهمیت است. زیرا یک مشاور خوب می تواند سرنوشت یک انسان را به نحو مطلوبی تغییر دهد.

در ادامه این برنامه معاونین آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و سمای دانشگاه هر کدام به صورت جداگانه به تشریح فعالیتهای حوزه های تخصص خود پرداختند.

همچنین آقای قاسمی کارشناس مسؤول اداره مشاوره آموزش و پرورش استان اصفهان ضمن تقدیر و سپاسگزاری از مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان بویژه آقای دکتر فروغی، خواستار گسترش همکاریهای دانشگاه با آموزش و پرورش و تداوم اینگونه نشست های علمی و کارشناسی شدند.

پس از اتمام این جلسه، کارشناسان در معیت معاون پژوهشی، رئیس مرکز مشاوره دانشگاه و مدیر روابط عمومی به بازدید ازدانشکده های پرستاری و مامایی و دندانپزشکی، پژوهشکده، گلخانه ها و مزرعه تحقیقاتی آموزش دانشگاه پرداختند.

در پایان و پس از شرکت درنماز جماعت و صرف ناهار به کلیه کارشناسان حاضر در این گردهمایی به رسم یادبود هدایایی از محصولات شرکتهای دانش بنیان دانشگاه تقدیم گردید.

تاریخ:
1392/03/06
تعداد بازدید:
141
منبع:
Powered by DorsaPortal