آغاز ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۲دانشگاه آزاد اسلامی از روز دوشنبه 9/11/91
رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ثبت نام آزمون سراسری کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی سال ۹۲ ....

 

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ثبت نام آزمون سراسری کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی سال ۹۲ از ساعت ۱۴:۰۰ روز دوشنبه ۹ بهمن ماه آغاز و تا روز شنبه مورخ ۲۱ بهمن ماه ادامه دارد.

به گزارش مركز روابط عمومي و اطلاع رساني دانشگاه آزاد اسلامي ، ناصر اقبالی رئيس مركز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي با بیان این مطلب افزود:داوطلبان علاقه مند به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می توانند از روز دوشنبه ساعت 14:00 به سایت www.azmoon.org مراجعه و نسبت به ثبت نام خود برای آزمون سال 92 اقدام کنند.

وی در ادامه یادآور شد: در راستای تسهیل شرایط ادامه تحصیل برای متقاضیان، هر داوطلب می تواند براساس علاقه 20 رشته/محل را انتخاب کند که این انتخاب ها باید از یک مجموعۀ امتحانی صورت گیرد.

رئیس مرکز آزمون درخصوص ثبت نام فارغ التحصیلان ممتاز مقطع کارشناسی که علاقه مند به ثبت نام در ارزشیابی بدون آزمون هستند، گفت: این دسته از داوطلبان نیز می توانند، مستقل از اینکه از کدام واحد دانشگاهی فارغ التحصیل شده اند، 20 رشته/محل را انتخاب کنند، که شیوۀ گزینش این دسته از متقاضیان بر این روال است که ابتدا در واحد فارغ التحصیلی شان بررسی شده و سپس سایر گزینه ها مورد توجه قرار می گیرد.

اقبالی درخصوص نحوۀ گزینش آزمون ارشد گفت: پذیرش دانشجو در رشته/محل های انتخابی داوطلبان صرفاً براساس نمره کل آنها خواهد بود و ثبت رشته/شهر در انتخاب اول مزیتی را به لحاظ رقابتی ایجاد نخواهد کرد.

وی در خصوص کم کردن هزینه های شرکت در آزمون خانواده ها خاطرنشان کرد: امسال مرکز آزمون 46 حوزه امتحانی در سطح کشور درنظر گرفته و داوطلبان می توانند بدون توجه به 20 رشته/محل های انتخابی خود، حوزه امتحانی خود را انتخاب کنند.

اقبالی در ادامه با توجه به افزایش چشمگیر تعداد رشته/محل ها نسبت به سال 91 گفت: در سال 91، تعداد 2155 رشته/محل برای انتخاب داوطلبان وجود داشت که برای سال 92، رشته/محل ها به 3220 معادل 49 درصد افزایش یافته است که همۀ این اقدامات در راستای گسترش آموزش عالی و تحصیلات تکمیلی برای علاقه مندان است.

وی اعلام کرد: زمان برگزاری آزمون در (نهم، دهم و یازدهم) خرداد ماه سال 92 و اعلام نتایج پذیرفته شدگان در شهریور ماه سال 92 خواهد بود.

رئیس مرکز آزمون همچنین از انتخاب رشته تکمیل ظرفیت آزمون سراسری سال 91 مجموعه دو و هفت شامل رشته های پزشکی و رشته های غیرپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی از شنبه هفتم بهمن ماه ساعت 14:00 بعدازظهر خبر داد و گفت:این انتخاب رشته تا ساعت 24:00 روز شنبه 14 بهمن ماه ادامه دارد.

اقبالی گفت: ثبت نام مرحله تکمیل ظرفیت آزمون سراسری رشته های پزشکی و مجموعۀ دو غیرپزشکی یک فرصت برای همه داوطلبان این دو مجموعه است که به آنها این امکان را می دهد تا بار دیگر انتخاب رشته کرده و در محل های دانشگاهی موردنظر پذیرفته شوند. مجموعۀ دو شامل رشته های علوم تجربی، کشاورزی و دامپزشکی و مجموعۀ هفت شامل کلیه رشته های پزشکی می باشد.

اقبالی در ادامه افزود: کلیه داوطلبان حـاضر در جلسۀ آزمـون مجموعه های مذکور در سال 91 ، اعـم از قـبول یا مـردود، می توانند در مرحله تکمیل ظرفیت اقدام به ثبت نام کنند.

رئیس مرکز آزمون خاطرنشان کرد: داوطلبان می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی www.azmoon.org براساس علاقه، 20 رشته انتخاب کرده و به ترتیب آنها را در سایت ثبت کنند.

دکتر اقبالی توصیه کرد: داوطلبان قبل از اقدام به خرید کارت اعتباری به سایت مراجعه کرده و از عناوین رشته ها و واحدهای دانشگاهی ای که در این مرحله پذیرش دانشجو دارند، مطلع و سپس نسبت به خرید کارت اقدام کنند.

همچنین داوطلبان در انتخاب و اولویت بندی رشته ها دقت لازم را داشته باشند تا در رشتۀ مورد نظر خود، ارزشیابی و پذیرش شوند؛ لذا در صورتی که داوطلبی انتخابی مغایر با علایق خود داشته باشد، امکان تغییر آن پس از ثبت در سایت و ارزشیابی وجود نخواهد داشت.

رئیس مرکز آزمون در مورد زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت گفت: نتایج تکمیل ظرفیت آزمون سراسری تا پایان بهمن ماه اعلام خواهد شد و پذیرفته شدگان می توانند در نیمسال دوم سال تحصیلی جاری در واحدهای مربوطه مشغول به تحصیل شوند.

وی در پایان اشاره کرد: اگر افراد در مراحل ثبت نام با مشکل یا ابهامی مواجه شدند می توانند بدون حضور در مرکز آزمون و صرفاً با ورود به سایت های www.azmoon.org و www.pubr-azmoon.com سؤال خود را مطرح و یا از طریق porsesh@azmoon.net این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید ایمیل خود را ارسال تا کارشناسان مرکز در اسرع وقت به آنها پاسخ گویند.

 

تاریخ:
1391/11/07
تعداد بازدید:
785
منبع:
منبع خبر: سازمان مرکزی دانشگاه
Powered by DorsaPortal