معاون فرهنگی در مراسم اختتامیه طرح ضیافت اندیشه
طرح تفکیک جنسیتی و بومی شدن در منطقه 4دانشگاه آزاد اسلامی موفق است

معاون فرهنگی در مراسم اختتامیه طرح ضیافت اندیشه:

طرح تفکیک جنسیتی و بومی شدن در منطقه 4دانشگاه آزاد اسلامی موفق است

مراسم اختتامیه طرح ضیافت اندیشه ویژه استادان دانشگاههای آزاد اسلامی استان با حضور معاون فرهنگی ، دبیرمنطقه و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در منطقه 4 دانشگاه آزاد اسلامی در مرکز بین المللی تالار امیر کبیر دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان ( اصفهان ) برگزار گردید.

در آیین مراسم اختتامیه طرح ضیافت اندیشه دکتر احمد علی فروغی ابری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان ضمن گرامیداشت ایام مبارک ماه رمضان گفت : دین اسلام موهبتی الهی بود که نصیب مسلمانان شد و امروز امت مسلمان علاقمند به معنویت هستند و با اعتقادی راسخ در این عرصه گام برمی دارند.

چهره ماندگار پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی در سال 88 افزود : باید رفتارهای انسانی بر مبنای دین باشد تا به واسطه آن بتواند شیوه زندگی صحیح را نهادینه کرد.

وی با اشاره به طرح ضیافت اندیشه تاکید کرد : در این نگاه خردمندانه مقام معظم رهبری استاد به عنوان محور حرکت در دانشگاه می تواند اندیشه جوانان را رهنمون باشد و همواره چون پدری دلسوز برای دانشجویان نقش هدایت راهبردی داشته باشد.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین سیدمجتبی میردامادی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای آزاد اسلامی منطقه 4 گفت : در مملکت اسلامی و در دانشگاه آزاد اسلامی باید آحاد دانشجویان با احکام اسلامی آشنا شوند و طرح ضیافت اندیشه مقدمه ی بر نگرش چنین حرکت علمی و فرهنگی است .

وی با اشاره به دغدغه های مقام معظم رهبری در دانشگاههای اسلامی تصریح کرد : با نگاه معظم له ایشان معتقدند در حرکت های فرهنگی حضور یک نفر یا گروهی خاص به تنهایی نمی تواند منشاء اثر باشد بلکه حضور اساتید در عرصه های مختلف می تواند بالاترین تاثیر را بر روی دانشجویان داشته باشد. وی با بیان این مطلب که ضیافت اندیشه فکر مقدسی بود که در سال قبل برای دانشجویان به اجرا درآمد و امسال برای استادان تاکید کرد : با حرکت در این طرح اساتید می تواند برای طیف وسیعی از دانشجویان نقش داشته باشند و بواسطه این نگاه می توانند استادان علمی و دینی برای فرزندان قرآن باشیم .

وی در پایان خطاب به استادان حاضردر جلسه گفت : شما عزیزان امانت داران خدا هستید و قدر این موهبت الهی را بدانید و امید دارم این طرح ضیافت اندیشه در سالهای آینده بتواند با وسعت بیشتر در دانشگاهها گسترش یابد و بواسطه آن تحول اسلامی شدن در دانشگاهها را بتوانیم بیش از پیش احساس نمائیم .

در پایان محمد مهدی مظاهری معاون فرهنگی ورئیس منطقه 4 دانشگاه آزاد اسلامی گفت : طرح ضیافت اندیشه و بحث های درونی آن حرکت اندیشمندانه ای بود که هم برای استادان و هم برای دانشجویان شکل گرفت و بحمداله همواره منطقه 4 در اجرای آن پیشگام بوده است.

وی با اشاره به موفقیت های منطقه 4 در طی 7 الی 8 ساله گذشته در عرصه های قرآنی و اقامه نماز گفت : پنج سال متوالی است که حوزه فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی مقام برتر را در تمامی زمینه و عرصه های مختلف از آن خود نموده است که این مهم حاصل هم اندیشی شما عزیزان می باشد.

وی در ادامه با اشاره به طرح تفکیک جنسیتی افزود : دانشگاه آزاد اسلامی سالهای پیش پا در این عرصه نهاد. در منطقه 4 نیز در دو واحد فلاورجان و شهر مجلسی این اتفاق مهم افتاد بدون آنکه مسائل حاشیه ای به همراه داشته باشد و امروز به حمداله در زمره طرح های پژوهشی موفقی است که بسیار خوب به ثمر نشست .

 چهره ماندگار پایتخت فرهنگ و تمدان ایران اسلامی افزود : پیشنهاد در خصوص طرح تفکیک جنسیتی می تواند با بومی سازی دانشگاهها حرکتی رو به جلو و چشم انداز بسیار خوبی برای آموزش و خانواده ها باشد به نحوی که افراد می تواند با توجه به شرایط در خصوص انتخاب دانشگاه محل تحصیل خود آگاهانه گام بردارند که واحد خمینی شهر مصداقی از آن می باشد.

در پایان این مراسم از شش نفر از اساتید و برگزار کنندگان با حضور معاونت فرهنگی تجلیل و تقدیر بعمل آمد.

 لازم به ذکر است مدرسین این دوره آقایان حاج آقا شاکرین ، حاج آقا بشیری از قم و نیز آقایان دکتر عزیزی و حجه الاسلام و المسلمین محمودی از اصفهان بودند.

 

 

تاریخ:
1390/05/26
تعداد بازدید:
1050
منبع:
Powered by DorsaPortal