دكترنجفي عنوان كرد: بازمهندسي رشته‌هاي كشاورزي به‌دليل نياز بالاي كشور به متخصص
مديركل امور اقتصادي و دانش‌بنيان دانشگاه آزاد اسلامي گفت: با توجه به نياز مبرم كشور به متخصصان كشاورزي در آينده، بازمهندسي رشته‌هاي كشاورزي در مرحله انجام است.

مديركل امور اقتصادي و دانش‌بنيان دانشگاه آزاد اسلامي گفت: با توجه به نياز مبرم كشور به متخصصان كشاورزي در آينده، بازمهندسي رشته‌هاي كشاورزي در مرحله انجام است.

روابط عمومي و اطلاع رساني، پيام نجفي كه صبح امروز در جريان بازديد معاون وزير جهاد كشاورزي از مركز تحقيقات بذر، گلخانه‌ها و مزرعه تحقيقاتي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) سخن مي‌گفت، اظهار كرد: رشته‌هاي كشاورزي در سال‌هاي اخير به علت معرفي‌نكردن درست و توجه كاذب خانواده‌ها به برخي از رشته‌هاي راحت و زودبازده از نظر توليد درآمد، با بي‌مهري مواجه شده و جذب در اين رشته‌ها بسيار كم بوده است، به‌طوري كه در سراسر كشور بدون احتساب رشته مهندسي صنايع غذايي، 7 هزار دانشجو در اين گروه رشته‌ها مشغول به تحصيل هستند.

وي بيان كرد: بازمهندسي رشته‌هاي كشاورزي در مرحله انجام است و نياز داريم كه اين رشته‌ها را بازشناسي كنيم و به داوطلبان و جامعه معرفي كنيم چون نياز آينده كشور به متخصصان اين رشته‌ها بسيار زياد است از اين رو از امروز بايد كمر همت ببنديم و متخصصان آينده ايران اسلامي را تربيت كنيم.

مديركل امور اقتصادي و دانش‌بنيان دانشگاه آزاد اسلامي گفت: پروژه بذر اكنون يكي از مهم‌ترين پروژه‌هاي كشور است و بايد به آن توجه ويژه‌اي داشت و در سطح كشور توسعه داد؛ چراكه نياز كشور به انواع مختلف بذر بالاست و با توجه به اين پروژه عظيم ملي نه تنها كشور در اين زمينه به خودكفايي مي‌رسد؛ بلكه با صادرات آن به درآمدزايي ارزي كشور كمك مي‌شود.

نجفي با بيان استفاده از جوانان نخبه در كنار استادان دانشگاه در اين پروژه خاطرنشان كرد: 20 دانشجوي نخبه علمي و علاقه‌مند علاوه بر استادان متخصص در مركز تحقيقات بذر اين دانشگاه مشغول به كار هستند و توجه به اينگونه طرح‌ها نه تنها سبب اشتغالزايي فارغ‌التحصيلان مي‌شود بلكه بسياري از كمبودهاي ناشي از واردات نيز برطرف مي‌شود.

مديركل امور اقتصادي و دانش‌بنيان دانشگاه آزاد اسلامي تصريح كرد: براي توليد انبوه علاوه بر مزرعه تحقيقاتي واحد اصفهان(خوراسگان)، در 50 هكتار از اراضي زراعي دانشگاه آزاد اسلامي واحد مجلسي نيز برنامه‌ريزي كرده‌ايم تا مجموعه دانشگاه آزاد اسلامي استان اصفهان نيز با قدرت در اين طرح ملي مشاركت داشته باشد.

تاریخ:
1398/03/11
تعداد بازدید:
97
منبع:
Powered by DorsaPortal